پیوند آسمانی پنج زوج جوان شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، در سال روز پیوند آسمانی اولین ستاره آسمان امامت و ولایت حضرت امیر المومنین (ع) و دخت گرامی رسول خدا (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و در راستای نشر و توسعه ازدواج های آسان مراسم جشن عقد و پیوند مبارک پنج زوج جوان شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد.

اسدالله رشیدی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در این مراسم عنوان کرد: این مراسم برای سومین سال متوالی است که در سطح شهرستان مسجدسلیمان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این مراسم با همت و تلاش انجمن یاوران وقف شهرستان دفتر امام جمعه شهرستان مسجد سلیمان و همچنین خیرین نیکوکار که تامین بخشی از جهیزیه لازم و ضروری این زوج های جوان را متقبل شده اند، صورت گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گفت: برنامه پیوند آسمانی برنامه ای است که با هدف تهیه جهیزیه برای زوج های جوان با پیگیری مهندس جابری معاونت فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه و با همت و تلاش خواهران انجمن یاوران وقف شهرستان که جا دارد در همین جا زحمات شبانه روزی همه این بزرگواران که از وقت خود و خانواده خود برای تهیه و برگزاری هرچه باشکوه تر این برنامه تلاش کردند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

 رشیدی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای این زوج های جوان اظهار کرد: به فضل خداوند منان و درایت و هوشمندی رهبری عزیز و بزرگوار و تلاش پشتکار همه نهادها و ادارات اجرایی، فرهنگی، مذهبی و همه کسانی که قلب آنان به عشق اسلام و انقلاب می تپد و در راه قدر شناسی شهدایی که مردان مرد رفتند تا ما باشیم شاهد شکوفایی نسل جوان و برگزاری ازدواج های آسان در سطح جامعه اسلامی بوده و با وحدت کلمه و اتحاد و برادری در راه تحقق آرمانهای همه شهدای اسلام و امام شهدا باشیم.

در این مراسم نیز حجت السلام و المسلمین امینی امام جمعه شهرستان با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این برنامه بیان کرد: امیداوارم که به همت همه دولت مردان شاهد افزایش بیش از بیش آمار ازدواج و کاهش طلاق هایی که باعث نگرانی در میان خانواده ها می شود، در سطح جامعه خود باشیم.

وی افزود: سفره عقدی که با تصاویر شهدا خصوصا شهید شاخص این روزها شهید حججی مزین شده است، قطعا پر از خیر و برکت خواهد بود و ما با این اقدام می خواهیم بگوئیم شهدا و شهید حججی، امنیت و آسایش امروز ما مرهون سر دادن و جان دادن شماست.

امام جمعه مسجدسلیمان در پایان ضمن تشکر مجدد از عوامل اجرایی برنامه یکبار دیگر آرزو و دعا کرد که شاهد روزی باشیم که بیکاری و فقر از میان جامعه ما ریشه کن و به جای آن اشتغال و ازدواج و آسایش شامل حال ملت ما و مردم بشود.

در ادامه این برنامه خطبه و صیغه عقد این پنج زوج بزرگوار توسط حجت السلام و المسلمین امینی امام جمعه شهرستان و حجت السلام نجفی از اساتید حوزه علمیه جاری شد.

در پایان هم هدایایی که به همت خواهران انجمن یاوران وقف و مساعدت خیرین نیکوکار جمع آوری و تدارک دیده شده بود به زوج های حاضر تقدیم شد.

 

 

 

نظرات بسته شده است.