با تمام توان برای مقابله با تهدید و تهاجم به مقابله برخیزیم / امروز ملاک و معیار قدرت امثال شهید حججی ها هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت قم فردا، امیرسرلشکر سید عبدالرحیم موسوی ، پنج شنبه شب طی سخنانی در همایش روز قشر بسیج اصناف و بازاریان استان قم که در سالن همایش های اصناف قم برگزار شد ، با اشاره به این که بهره وری و راندمان در مسایل اقتصادی یک واژه وارداتی است، ابراز داشت: ما باید روی واژه و مفهوم برکت تکیه کنیم که برگرفته از آموزه های دینی ماست و حال آن که متاسفانه ما روی بهره وری و راندمان و سخنان فلان نظریه پرداز غربی تکیه کرده ایم و از مساله بسیار مهمی چون برکت در زندگی و معیشت خود تا حدودی غافل شده ایم.

وی با بیان این که امروز ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن قرار داریم، گفت: بی شک راه موفقیت در این عرصه آن است که بیش از پیش بر روی آموزه ها و فرهنگ دینی خود تکیه کنیم که یکی از آن ها همین مساله برکت است که در سیره و زندگی شهدا بسیار مشهود می باشد.

امیر موسوی همچنین با اشاره به این که مفهوم برکت تنها منحصر به امور اقتصادی هم نمی شود، خاطرنشان کرد: شهید حججی با تصویر و حماسه خود در هفته های اخیر حقیقتاً فضای مجازی که در سلطه شیطان بود را فتح کرد و این را حتی دشمنان به خوبی فهمیده اند و این همان برکتی است که در راه و مسیر مقدس این شهدا وجود دارد.

وی در ادامه با تاکید بر این که برای مواجهه با دشمن در تهدید و تهاجم همه جانبه باید بر روی مولفه های قدرت در عرصه دفاع همه جانبه متمرکز شد، گفت: در دفاع همه جانبه برخلاف جنگ سخت و نظامی گذشته که خط مقدم از جبهه پشتیبانی جدا بود، این دو در هم تنیده هستند و همه در عرصه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی باید با احساس تکلیف و مسئولیت هم خود را در خط مقدم نبرد بدانند و هم این که وظیفه پشتیبانی و حمایت از خط مقدم را بر خود فرض بدانند.

فرمانده کل ارتش بیان داشت: به خصوص در شرایط فعلی که دشمن به طور همه جانبه علیه اقتصاد و فرهنگ ما جبهه گیری کرده و قصد ضربه زدن دارند ، ما باید با همه توان و با تکیه بر فرهنگ دینی و انقلابی به مقابله برخیزیم.

وی گفت: البته برخلاف خواست دشمن و استکبار جهانی، آن ها نمی توانند در برابر انقلاب اسلامی ایران کاری از پیش ببرند چرا که شهید حججی ها در کشور ما فراوان هستند و با اقتدار ایستاده و از آرمان ها دفاع می کنند.
موسوی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، مفهوم قدرت و مولفه های آن در سطح جهان تغییر کرد و امروز ملاک و معیار قدرت، فقط تجهیزات و ادوات نظامی نیست بلکه امروز قدرت را امثال شهید حججی ها و حضور مردم ما در صحنه مشخص می کند.

نظرات بسته شده است.