حوزه علمیه بار سنگین پاسداری از انقلاب را بر دوش دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رضا خدری در مراسم افتتاحیه آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه گفت: قشر دین شناس برای جامعه بسیار ضرورت دارد، حضور علما  و دین شناسان و عاملان به دین در جامعه سبب راهنمایی و هدایت مردم به سمت دین می شود و اگر این علما در این جامعه نباشند مردم منحرف خواهند شد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر افزود: طلاب با اجتهاد در دین می‌توانند به هدایت مردم کمک کنند البته این کار سختی ها و لذت خاص خود را دارد و هر اندازه که بیشتر سختی را تحمل کرد قطعاً لذت ان نیز بیشتر خواهد بود و خداوند نیز به فرد کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اخلاص در راه خدا سبب توجه بیشتر خداوند خواهد شد گفت: شهدا در کار خود اخلاص داشتند و به فرموده امام راحل آنها راه ۱۰۰ ساله را یک شبه پیمودند.

حجت الاسلام خدری به شهادت شهید محسن حججی اشاره کرد و بیان داشت: این شهید والامقام در سن ۲۵ سالگی با اینکه تشکیل زندگی داده بود، اما راه نزدیک شدن به خدا را پیدا کرد و با شهادت خود دنیا را تکان و بسیاری از افراد داخلی را که دچار دلمردگی شده بودند را زنده کرد.

امام جمعه چغادک اضافه کرد: شهید حججی راه ۱۰۰ ساله را یک شبه رفت و با انگیزه و اشتیاق به دفاع از اسلام، انقلاب، ولایت فقیه و رهبری به شهادت رسید؛ طلبه هم زمانیکه مجاهدانه در راه خدا وارد شود می تواند تاریکی های بسیاری را در جامعه روشن کند و نمونه آن امام راحل است.

وی حوزه علمیه را مسئول دین داری امروز جامعه عنوان کرد و گفت: قبل از انقلاب حوزه های علمیه در حاشیه بودند و در موضوعات خاص اثرگذار بودند اما در حال حاضر وظیفه هدایت و دین داری مردم را بر عهده دارند؛ طلاب باید خود درس بخوانند و سختی هایی را که در این مسیر است را تحمل کنند، این سختی ها لازم است چراکه اگر لازم نبود خداوند این سختی ها را قرار نمی‌داد.

حجت‌الاسلام خدری طلاب را به صبر و تحمل در برابر مشکلات توصیه کرد و گفت: امروز حوزه علمیه بار سنگین پاسداری از انقلاب را بر دوش دارد، انقلاب اسلامی حوزه را از انزوا بیرون آورد و امروز این حوزه علمیه است که باید پاسدار انقلاب و به تعبیر مقام معظم رهبری حوزه انقلابی باشد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر داشتن بصیرت، علم و ارتباط با مردم را از برخی شاخص های حوزه انقلابی دانست و ابراز داشت: پس از بیانات مقام معظم رهبری موضوع حوزه انقلابی را در استان تبیین کردیم و در حال حاضر نیز در مرحله عمل هستیم.

وی گفت: امسال طلاب بسیار خوب و مستعدی را جذب کردیم و این نوید بخش این است که حوزه علمیه گناوه در تراز انقلاب اسلامی خواهیم داشت.

نظرات بسته شده است.