خون پاک شهید محسن حججی یادآور سلحشوری شهدای کربلاست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به سوم شهریور ماه سالروز حمله متفقین به کشورمان اظهار داشت: در سوم شهریور ماه سال 1320 کشور ما به مصیبتی بزرگ گرفتار شد و متفقین به ایران حمله‌ور شدند.

وی افزود: با اینکه ایران بی‌طرفی خود را در جنگ جهانی دوم اعلام کرده بود اما کشورهای متفقین برای حمل تجهیزات نظامی از خلیج فارس به سمت شوروی سابق به ایران حمله‌ور شدند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: این متجاوزان کشور را تحت سلطه خود گرفتند و در کشور قحطی به وجود آمد و مردم بسیاری هلاک شدند.

نورمفیدی با اشاره به اینکه از این حوادث باید درس بگیریم و امنیت و شرایط امروز کشور و استقلال نظام و حکومت خود را قدر بدانیم و این نعمت را حفظ کنیم گفت: امروز کشورمان در جایگاه سیاسی و بین‌المللی مناسبی قرار دارد و باید قدر این استقلال را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه فردا روز کارمند است اظهار داشت: کارمند فردی است که نماینده دولت بوده تا خدماتی به مردم ارائه کند و این برای انسان از نظر شرعی و عقلی مسئولیت دارد.

وی اظهار کرد: مسئولیت اصلی کارمندان دولت این است که در محدوده مسئولیتش وظایفش را انجام داده و در فکر برطرف کردن مشکلات مردم و خدمت به آنان باشد.

امام جمعه گرگان با اشاره به روز پنجم شهریور ماه روز داروسازی گفت: سالروز تولد محمدبن زکریای رازی به عنوان روز داروسازی عنوان شده که امیدواریم همان‌گونه که کشور در زمینه‌های مختلف پیشرفت داشته، در زمینه داروسازی نیز این حمایت‌ها از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند، شود تا در زمینه داروسازی نیز به خودکفایی برسیم.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت‌ها پس از انقلاب خدمات بسیار زیادی را در حد توان خود انجام داده‌اند و امروز کشور از نظر ارایه خدمات در جایگاه خوبی قرار دارد.

این مسئول با اشاره به خدمات دولت در 4 سال گدشته در استان گلستان گفت: در این مدت 9 هزار و 601 پروژه در استان اجرایی شده که 6 هزار و 71 پروژه آن اقتصادی بوده و برای 14 هزار و 81 نفر شغل ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان همچنین گفت: 210 پروژه نیز در شهرستان گرگان اجرایی شده که امیدواریم این خدمات ادامه داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به پیشروی‌های ارتش سوریه، عراق و حزب الله گفت: این پیروزی‌ها و پیشروی‌های ارتش سوریه، عراق و حزب الله بسیار امیدوارکننده است که امید داریم این روند تا نابودی کامل تکفیری‌ها و رهایی مردم منطقه و بشریت از دست این جنایتکاران ادامه یابد.

نورمفیدی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز در حد توان و براساس احکام اسلامی در این راه مبارزه کمک کرده و سرمایه‌هایی نیز مانند شهید حججی و شهید خوش محمدی از گرگان را در این جنگ حق و باطل از دست داده است.

وی افزود: عکسی که از شهید حججی منتشر شد نشان از آرامش و اطمینان شهید حججی و اضطراب آن تکفیری دارد و مظلومیت شهید حججی را مانند سیدالشهدا در قتلگاه را به نمایش گذاشت.

 این مسئول اظهار داشت: امیدواریم این روحیه شهادت‌طلبی و ایثار تا نابودی تکفیری‌ها ادامه داشته باشد.

امام جمعه گرگان همچنین با اشاره به دهم شهریور ماه سالروز تشکیل قرارگاه پافند هوایی در کشور گفت: با دستور مقام معظم رهبری قرارگاه پافند هوایی در کشور تشکیل شد  و همه فضای هوایی کشور تحت پوشش قرار گرفت تا کوچکترین پرنده‌ای از دشمن نتواند وارد کشورمان شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان همچنین در خطبه نخست با اشاره به سخنان امیرالمومنین(ع) در نهج‌البلاغه اظهار کرد: امیرالمومنین حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه مهم‌ترین ویژگی‌های خداوند را برای ما بیان کرده تا ما خداوند را با دل شناخته و با چشم دل خداوند را بشناسیم.

نظرات بسته شده است.