ریشه بسیاری از مفاسد جامعه از طلاق سرچشمه می‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و اظهار داشت: شهدای مدافع حرم کار بزرگی کردند و باید این فرهنگ شهادت ترویج شود.

وی با اشاره به رشادت افرادی همچون شهید حججی خاطرنشان کرد: شهید حججی با اقدامی شجاعانه‌ای که  در مقابل تکفیری‌ها و تروریست‌ها انجام داد فرهنگ انقلابی و دینی را در جامعه متبلور کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی شهید حججی عزیز، حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد.

امام جمعه موقت بوشهر بیان کرد: روحیه و جریان انقلابی و بسیجی باید در جوانان تقویت و پشتیبانی شود چراکه این روحیه می‌تواند در برابر فساد بایستد و مشکلات جامعه را علاج کند.

وی با گرامیداشت روز عرفه و تبریک عید سعید قربان افزود: روز عرفه، روز اجابت دعا و نیایش با پروردگار است که باید از این روز مهم برای استجابت دعا بهره ببریم. عید قربان ایثار در راه خداوند و زندگی کردن براساس فرامین الهی است.

دشتی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) وفاطمه زهرا(س) بیان کرد: پیمان ازدواج باید با شناخت و معرفت منعقد شود چراکه اگر از روی هوی و هوس باشد زندگی زودگذار است و به شکست می‌انجامد.

وی با تاکید بر توجه به سبک زندگی و ازدواج اسلامی بیان داشت: توجه به سبک زندگی و ازدواج اسلامی مشکلات جامعه به ویژه آسیب‌هایی که زندگی انسان‌ها را به مخاطره می‌اندازد برطرف می‌کند.

وی پدیده و آسیب طلاق را یکی از معضلات مهم جامعه دانست و تصریح کرد: پیمان ازدواج باید با شناخت و معرفت منعقد شود چراکه اگر از روی هوی و هوس باشد زندگی زودگذار است و به شکست می‌انجامد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه افزود: آمار طلاق متاسفانه در جامعه رو به افزایش است که ریشه بسیاری از مفاسد جامعه از آسیب طلاق سرچشمه می‌گیرد.

دشتی با تبریک دهه نخست ماه ذیحجه و گرامیداشت هفته دولت، نقش قوه مجریه یا دولت مهم‌تر از دیگر قوا دانست و گفت: هر چند سه قوه در کشور کار کشور را سامان می‌دهند ولی سنگینی کار قوه مجریه بالاتر از دیگر قوا است چراکه قوه مقننه و قضاییه بال قوه مجریه هستند.

وی با تاکید بر همراهی همگان با دولت افزود: شهیدان رجایی و باهنر با ویژگی‌هایی که دارند باید به عنوان الگو مورد توجه دولت‌مردان قرار بگیرند چراکه این دوشهید فقر، فلاکت و نیازمندی‌های زندگی جامعه را لمس کرده بودند و در راستای حل آنها تلاش می‌کردند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه وجود روحیه مال‌اندوزی و ثروت‌گرایی در دولت مردان مشکلات جامعه را برطرف نمی‌کند خاطر نشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر انقلابی و متدین بودند و همین روحیه سبب درک مشکلات فقراء و دردمندان جامعه شده بود.

دشتی، با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولت‌مردان گفت: زهد، تقوا، انقلابی، ساده زیستی و ایستادگی در مقابل غرب‌زدگان از ویژگی‌های شهیدان رجایی و با هنر بود که باید فرهنگ انقلابی و ساده زیستی در دولت مردان نهادینه شود.

وی با تاکید بر توجه به تفکر غرب‌زدایی در دولت مردان تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر در مقابل غرب‌زدگان می‌ایستادند و همین روحیه و تفکر سبب به شهادت رساندن آنان شد.

نظرات بسته شده است.