هفتمین دوره مسابقات قرآن کارکنان فرودگاه شیراز آغاز شد/ رقابت 150 نفر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات قرآن کارکنان فرودگاه شیراز به عنوان تنها مسابقات قرآن فرودگاه‌های کل کشور امروز، 3 شهریورماه در محل فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب برگزار شد.

150 نفر از کارکنان فرودگاه‌، پلیس و سپاه فرودگاه شیراز به همراه خانواده‌‌های آنان در دو بخش بزرگسالان و خردسالان و همچنین بانوان و آقایان و در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن طی امروز به رقابت می‌پردازند.

رضا بدیعی‌فرد، مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در مراسم افتتاحیه این مسابقات که هم‌اکنون در حال برگزاری است، ابتدا به قرائت متنی تأمل‌برانگیز درباره اهمیت توجه به آیات وحی پرداخت و گفت: قرآن کتابی است که با نام خدا آغاز و به نام مردم به پایان می‌رسد و کتابی است که نخستین پیام آن خواندن است و افتخارش به تعلیم انسان با قلم است.

قرآن تنها کتاب تقدس‌جویی نیست

وی با بیان اینکه قرآن، تنها کتاب تقدس و تبرک‌جویی در ایام مختلف و اسباب‌کشی و سر سفره عقد و هنگام سفر و برای اموات نیست، گفت: شفای تمام دردهای روحی و جسمی انسان‌ها در قرآن کریم است.

بدیعی‌فرد با تأکید بر اینکه قرآن کتابی برای مردگان نیست که تنها در هنگام فوت کسی آیات آن شنیده شود، گفت:‌ قرآن کتاب زندگی و یک نسخه عملی برای دستیابی به سعادت بشری است.

مدیرکل فرودگاه‌های فارس با بیان اینکه باید آموزه‌های قرآن را در زندگی خود عملی کنیم، گفت: قرآن کتاب انسان‌سازی در تمام شئونات زندگی بشری است و باید آموزه‌های آن را در زندگی جاری و ساری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت: امسال تلاش کردیم تا تمهیدات را فراهم کرده که افراد بیشتری در این مسابقات شرکت کنند و بحمد الهی برای نخستین بار خانواده‌های حفاظت سپاه و پلیس فرودگاه نیز در این مسابقات مشارکت دارند.

بدیعی‌فرد با ابراز امیدواری از اینکه این مسابقات همان‌طور که رشد کمی پیدا کرده است، دارای رشد کیفی هم باشد، گفت: علاوه بر هدایایی که به نفرات اول تا سوم این مسابقات اهدا می‌شود، باز هم یک هدیه ویژه به هر کدام از آنان تعلق خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام بحرینی، امام جماعت مسجد فرودگاه شیراز نیز در این مراسم گفت: قطعاً برگزاری مسابقات قرآن بهانه‌ای برای یادگیری آیات وحی، مفاهیم قرآن و عمل به آن است.

بالاترین مسابقه، مسابقه عمل به قرآن است

وی، بالاترین مسابقه را مسابقه عمل به قرآن کریم در زندگی بشری دانست و افزود: بحمد الهی طی سال‌های اخیر در فرودگاه شیراز شاهد پیشرفت‌های معنوی بسیاری بوده‌ایم به طوری که در سالنی که قرار است به زودی افتتاح شود، توجه بیشتری به معنویت‌ها شده است.

بحرینی با تصریح اینکه فرودگاه شیراز تبدیل به قدمگاه شهدا شده است، گفت: همین چند روز پیش خانواده شهید محسن حججی، از شهدای مدافع حرم کشورمان وارد فرودگاه شیراز شده و مورد استقبال جمع کثیری از مردم قرار گرفتند.

شهید محسن حججی؛ از رویش‌های انقلاب و قرآن

امام جماعت مسجد فرودگاه شیراز، شهید حججی را یکی از رویش‌های انقلاب و قرآن کریم دانست و گفت: همچنین ما شهدای مدافع حرم دیگری از استان فارس همچون شهید عبدالله اسکندری داریم، که سرش در دفاع از حرم آل‌الله توسط تروریست‌های تکفیری به بالای نیزه رفت.

وی درخواست کرد که در فرودگاه شیراز بیشتر از این‌ها از شهید اسکندری یاد شودو ادامه داد: اعتقاد به قران کریم و عمل به مفاهیم آن موجب ایجاد آرامش در زندگی می‌شود همان‌طور که شهدا نیز اینگونه زندگی کردند.

تنها راه نجات از فتنه‌ها، پناهجویی به قرآن کریم است

بحرینی همچنین تنها راه نجات از فتنه‌ها در طول زمان را پناهجویی به قرآن کریم دانست و گفت: قرآنی که هیچ روزنه‌ای در آن وجود ندارد و باطل به آن وارد نمی‌شود و هیچگونه انحرافی در آن راهی ندارد.

وی همچنین جنایات داعش و تکفیری‌ها را محصول تفسیر اشتباه از آیات قرآن کریم دانست و گفت: گاهی اوقات خداوند به وسیله ظالمان، گروه دیگری از ظالمان را نابود می‌کند؛ همانند صدام که توسط آمریکا نابود شد و هم‌اکنون نیز داعش آمریکا را تهدید به حمله کرده است.

یادآور می‌شود، در این مسابقات 4 نفر از داوران برجسته قرآن کریم استان فارس در دو بخش بانوان و آقایان به قضاوت می‌پردازند و همچنین در حاشیه این مسابقات نیز مسابقه نقاشی قرآن ویژه کودکان نیز برگزار می‌شود.

نظرات بسته شده است.