هنرمندان شیرازی با “خروش رنگ‌ها” به شهدا ادای دین کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رضا جاویدی با بیان اینکه کارگاه نقاشی خروش رنگ‌ها ویژه ادای دین هنرمندان نقاش به شهدای مدافع حرم برگزار شد، اظهار داشت: این کارگاه عصر پنجشنبه دوم شهریور ماه در باغ هنر اسلامی ایرانی برپا و با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.

وی با بیان اینکه در این کارگاه تعدادی  از هنرمندان شهر شیراز حضور یافتند و نسبت به تولید آثار فاخر نقاشی در سبک رنگ روغن و سیاه قلم اقدام کردند، افزود: جوان‌ترین هنرمندشرکت کننده دراین برنامه  16 سال و مسن‌ترین آنها 58 سال سن داشتند.

مسئول اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدای مدافع حرم به ویژه شهید بزرگوار شهید محسن حججی و انتقال مفاهیم ارزشمندی همچون مقاومت، ایثار، شهادت و دفاع از حرم به بطن جامعه مهمترین اهداف برپایی این کارگاه نقاشی بوده است.

جاویدی تصریح کرد: هنرمندان نقاش  شیرازی  به صورت خودجوش در این کارگاه شرکت کرده  و نسبت به خلق آثار نقاشی با محوریت شهید حججی در باغ هنر ایرانی اسلامی شهرداری شیراز اقدام کردند.

وی با بیان اینکه محوریت برنامه ارزشمند خروش رنگ‌ها با اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بوده است، عنوان کرد: این برنامه با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه یک، حوزه هنری فارس و گروه طراحان بصیر انجام شده است.

مسئول اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، هنر را ابزار ارزشمند و شایسته‌ای برای معرفی و انتقال مفاهیم مرتبط با مباحث فرهنگی و معنوی برشمرد و بیان کرد: هنر باید برای رسیدن انسان به خداوند باشد و یکی از آن مفاهیم عظیم، مقاومت، ایثار و شهادت است.

جاویدی گفت: آثار فاخر تولید شده توسط هنرمندان در برنامه خروش رنگ‌ها به زودی در نگارخانه‌ها،  ادارات و دیگر نقاط مناسبی که قابل نمایش باشد اکران می‌شود تا مردم استفاده کنند.

به گفته وی این آثار، ثروت و گنجینه‌های معنوی ارزشمندی است که سبب تعالی روح انسان‌ها می‌شود زیرا هنر متعهد، ثروت بسیار بزرگی است که باید از آن بهره برد.

مسئول اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: انسان می‌تواند با هنر اوج بگیرد و معنویت را درک کند و در آن مسیری که خداوند متعال خواسته قرار بگیرد.

نظرات بسته شده است.