وقتی‌که شهید رجایی رئیس‌جمهور شد لباس تنش عوض نشد/همه مسئولین ما باید از شهید حججی بزرگوار الگو بگیرند

آیت‌الله صدیقیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت الله کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه امروز (3 شهریور) تهران، با اشاره به لزوم پرهیز از رشوه، حرام خواری و ربا در جامعه اظهار کرد: اگر از اینها پرهیز شود، تقوای فکری و عملی در جامعه نمود پیدا می کند. 

وی با بیان اینکه ما 124 هزار پیغمبر داریم ولی در قرآن کریم یک سوره کامل درباره حضرت یوسف (ع) آمده است، گفت: وهابی های نادان یک نگاهی به قرآن بیندازند؛ یوسف گفت پیراهن من را ببرید و به صورت پدرم بیندازید و بدانید که چشم نابینای او با پیراهن من بینا می شود؛ آنوقت امروز این نادان های وهابی از پنجره فولاد امام رضا (ع) و تربت پاک امام حسین (ع) غوغای شرک به پا می کنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با بیان اینکه با شهادت شهید حججی، حجت بر همگان تمام شد، عنوان کرد: در میان این همه حزب بازی ها، یک جوان 25 ساله می آید و خط بطلانی بر همه حرکتهای انحرافی می کشد؛ شهید حججی عبرتی برای همه ما بود؛ این جوان 25 ساله موج و طوفان و حرکت و نور عظیمی در دنیا ایجاد کرد و همه قلوب را متوجه سنگر جهاد و ایثار و ایمان و ولایتمداری کرد.

وی ادامه داد: همسر شهید حججی گویا در سنگر حضرت رباب (س) نشسته است؛ مهریه این همسر شهید، 124 هزار صلوات و حفظ قرآن با معانی آن بوده است؛ شهید حججی تا زمان شهادتش 15 جزء قرآن را به عنوان مهریه همسرش از بر کرده بود؛همه مسئولین ما باید از این شهید بزرگوار الگو بگیرند.

آیت الله صدیقی در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت: شهید رجایی و شهید باهنر دو انسان ولایتمدار بودند؛ این دو شهید، شاخص های مسئولان در نظام اسلامی هستند. ریاست جمهوری به پُز دادن، رفاه، تجملات و رضایت بیگانگان نیست؛ وقتیکه شهید رجایی رئیس جمهور شد لباس تنش عوض نشد و ولایتمداری اش بیشتر شد؛ در نظام اسلامی رئیس جمهور در بندگی گوی سبقت را ربوده است  و در ولایتمداری مدال گرفته است.

وی همچنین گفت: در نظام اسلامی همه مسئولان باید چند شاخص مهم داشته باشند که اولین آنها ایمان است؛ توقع ما از قوای سه گانه این است که ذر محیط کارشان به یاد خدا باشند؛ دومین شاخص خستگی ناپذیری است؛ آقای رئیس جمهور به وعده های انتخاباتی خود درباره ایجاد اشتغال عمل کنند.

نظرات بسته شده است.