«ژن خوب» را شهیدحججی داشت که جانش را در راه کشورش فدا کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین رجبی‌دوانی در گفت‌وگو با تهران نیوز در ارتباط با عدم اعتماد مسئولان به جوانان نظیر شهیدمحسن حججی اظهار داشت: مشکل بعضی از مسئولان ما دور شدن از ارزش‌های انقلابی و تن دادن به ذلتی است که دنیای استکبار از آن‌ها می‌خواهد.

وی با اینکه برخی از مسئولان تصور می‌کنند که تعامل با دنیا نوعی تن دادن به ذلت و استکبار است، مطرح کرد: آن‌ها فکر می‌کنند که باید از اصول دست بردارند و کوتاهی کنند تا بدین صورت تعامل با دنیا برقرار شود‌

این مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام یادآور شد: جوانانی که بر این ارزش‌ها استوارند، نزد این‌ دسته از مسئولان ارزشی ندارند. در برخی مقاطع هم برای جمع کردن رای، جوانانی را می‌طلبند که به عیش و نوش و خوش‌گذرانی توجه می‌کنند.

رجبی‌دوانی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: وقتی به این نوع جوانان می‌رسند، آن‌ها را با لفظ خشن، تندرو و انقلابی‌های بی‌ترمز خطاب می‌کنند. شهادت شهیدحججی نشان داد که سربلندی در گرو مقاومت و استواری است.

وی هم‌چنین افزود: مقاومت و استواری را باید از این شهید بزرگوار یاد بگیریم چرا که هر چه بیشتر کوتاه بیاییم، دشمن نیز بیشتر بر ما مسلط می‌شود و بیشتر ما را تحقیر می‌کند.

این مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در ارتباط با رابطه شهیدحججی و ژن خوب بیان داشت: کسانی که مدعی داشتن ژن خوب هستند و خوب بودن را در سرمایه‌دار شدن و استفاده از سرمایه‌های ملی با زد و بند و رانت‌خواری می‌بینند، باید به جوانانی نظیر شهید حججی توجه کنند.

رجبی‌دوانی ادامه داد: ژن خوب ژنی است که خون امام حسین(ع) در آن جریان داشته باشد. امثال شهید حججی هستند که بدون توجه به دنیا به تمام خواسته‌های دنیوی‌شان پشت پا می‌زنند و از خانواده‌هایشان به خاطر معبودشان دل می‌کنند.

وی در اظهارات پایانی‌اش خاطرنشان کرد: «ژن خوب» ژنی است که عشق به خداوند در آن وجود داشته باشد. ژن خوب را شهید حججی داشت که جانش را برای سربلندی کشورش فدا کرد.

نظرات بسته شده است.