سید حسن نصرالله: امروز روزی تاریخی برای لبنان و منطقه است

دبیرکل حزب‎الله لبنان همزمان با آزادسازی شرق لبنان از لوث داعش درباره آخرین تحولات مربوط به آن و منطقه سخنرانی می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،  شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت خروج تروریست‌های داعش از مرز لبنان و سوریه گفت: امروز روزی تاریخی برای لبنان و منطقه است.

نصرالله گفت: ما متهم شده‌ایم که با استفاده از موضوع شهدای ارتش لبنان، مردم لبنان را تحریک کرده‌ایم اما ما هیچگاه از موضوعات انسانی سوءاستفاده نکرده‌ایم.

دبیر کل حزب لبنان افزود: درباره شرق لبنان، نه حزب الله و نه ارتش لبنان وارد مساله آتش بس و گفت‎و‎گو با عناصر داعش نشدند، تا زمانی که داعش خودش را در تنگنا و مرحله پایانی دید و هنگامی که داعش بحث مذاکره را مطرح کرد، شروط خود را اعلام کردیم.

سید حسن نصرالله گفت: ما در توافق جرود ابتدا موضوع اسیران ارتش لبنان و سپس موضوع شهدا و اسرای حزب الله را پیگیری کردیم. آزادی اسرا و تحویل گرفتن پیکر شهدای سوری، افغان و دیگر رزمندگان و آزادی دو اسقف و یک خبرنگار لبنانی هم بخشی از مذاکرات بود.

نصرالله گفت: ما در مذاکرات با تروریست‌ها اعلام کردیم که سه پیکر وجود دارد که باید تحویل داده شوند: دو شهید لبنانی و یک شهید ایرانی (محسن حججی) که سر او را از بدن جدا کردند.

نصرالله افزود: در عملیات فجر الجرود با کمترین هزینه به پیروزی رسیدیم. شایسته است که این پیروزی را آزادسازی دوم لبنان بنامیم. اکنون تمام خاک لبنان آزاد شده است و مرزهای لبنان در امنیت هستند. برای تامین امنیت کامل مرز لبنان، سوریه باید به صورت کامل آزاد شود.

نظرات بسته شده است.