جمهوری اسلامی به عنوان قدرت مستقل در منطقه و دنیا ایفاگر نقش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا منطقه گیلان، سردار سرتیپ علی عبداللهی در یادواره سردار شهید حاج محمود قلی پور و ۱۹۶ شهید عملیات کربلای ۲ که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، برگزاری مراسم یادمان شهدا را بیانگر عشق و علاقه مردم به ویژه جوانان نسبت به شهدا و راه این بزرگواران دانست و اظهار کرد: عملیات کربلای ۲ یک عملیات بسیار سخت در یک جغرافیای پیچیده بود، اما رزمندگان با رشادت، شجاعت و غیرت توانستند جبهه اسلام را به پیش ببرند.

وی با اشاره به آیه «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»، افزود: شهدا زنده هستند و حیات اجتماعی دارند. ذکر نام شهیدان در هر محفل و مجلس و بهره گرفتن از مشیء و منش شهیدان نشان دهنده زنده بودن آنان در اذهان عمومی است.

عبدالهی با بیان اینکه شهدا در جای جای زندگی همه کسانی که به راهشان اعتقاد دارند تاثیرگذار هستند، گفت: صفحات تاریخ با خون پاک شهیدان نوشته شده است و آینده تاریخ بشریت خاطره آنان را حفظ خواهد کرد. چه بسا انسان های به ظاهر معروف و مشهور با مرگشان از یادها می روند و فراموش می شوند، اما شهید هیچگاه فراموش نخواهد شد.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شهدا همانند سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در قلب ها جای دارند، اضافه کرد: امام حسین(ع) و یارانش ۱۴۰۰ سال پیش در صحرای کربلا و در جنگ با کفار آنچنان حماسه آفریدند که سال به سال عظمت عاشورا بیشتر می شود و میلیون ها انسان در سراسر کشور یاد امام و یارانش را گرامی می دارند و به یاد شهیدان کربلا اشک می ریزند لذا شهید جاودانه است.

وی حیات شهدا را یک حیات واقعی دانست و گفت: حیات همراه با رزق و روزی وعده الهی به شهداست لذا حیات شهدا یک حیات مفرح و شاد است و با جهان ماده ارتباط دارند؛ به گونه ای که برخی در انجام کارها با شهدا مشورت می کنند و از آنان پاسخ می گیرند، زیرا شهدا از دنیای ما آگاه هستند.

سردار عبدالهی با اشاره به روایتی از امام حسین(ع) مبنی بر اینکه شهادت پلی است برای انتقال از دشواری ها به بهشت، عنوان کرد: خداوند برای هر عمل نیکی مافوق آن را قرار داده است، اما جهاد و شهادت تنها عملی است که مافوق ندارد لذا جایگاه شهدا رفیع و والاست و جامعه انسانی تا ابد به شهدا افتخار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج محمود قلی پور از دوران نوجوانی در مکتب قرآن و ائمه معصومین(ع) رشد یافته بود، متذکر شد: ایشان بعد از پیروزی انقلاب همواره در صف مجاهدین و جزو بنیانگذاران سپاه گیلان بود. سردار قلی پور به خاطر عشق و علاقه ای که به صحنه های دفاع مقدس داشت مسئولیت آموزش پاسداران را بر عهده گرفت و با منافقین کوردل و کمونیست ها که در استان گیلان قصد آشوب داشتند، برخورد کرد. این شهید بزرگوار به عنوان یک فرمانده کاردان، با استعداد، غیور و با تدبیر عازم جبهه های نبرد با صدامیان شد و در نهایت در کنار ۱۹۸ همرزم خویش در عملیات کربلای ۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم انتقال رشادت های شهدا به نسل جوان، خاطرنشان کرد: ایثار و فداکاری شهدا درس آموزنده برای همه نسل هاست لذا جوانان روی زندگی و رفتار شهدا و رشادت و شهامت آنان در میدان نبرد مطالعه کنند، زیرا این درس است که انسان های بزرگ و فداکار می سازد و می توانند کشور، جامعه و دین را بیمه کنند.

وی وصیتنامه های شهدا را سرشار از عشق و علاقه نسبت به انقلاب و نظام دانست و یادآور شد: شهید «محسن حججی»، یک رزمنده جوان پاسدار است که در جبهه مقامت سوریه به شهادت رسید، اما این شهید نه تنها جامعه ما بلکه دنیا را تکان داد و خون غیرت، فداکاری و شهادت طلبی را با یک نگاه مصمم خود در رگ های ما به جریان انداخت و جاودانه شد. شهادت محسن حججی در قلب میلیون ها انسان جرقه زد و این خواست الهی است که جامعه ما همواره با پیروی کردن از الگوهای این چنینی بتواند مسیر خودش را پیدا کند.

عبدالهی با اشاره به مظلومیت شهدای دست بسته غواص، گفت: امروز چهره مصمم شهید حججی که اسطوره فداکاری و ایستادگی است، در مقابل دشمن آدمکش، ظالم و بی دین پیام های بسیاری دارد لذا قدر شهدا را بدانیم و ادامه دهنده راه آنان باشیم.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام از دوران رسول الله(ص) تا هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: رزمندگان با وجود مجروحیت آماده نبرد در جبهه ها بودند. امروز نیز همان روحیه در رزمندگان ما و رزمندگان محور مقاومت حزب الله و انصارالله وجود دارد.

وی با اشاره به حوادث منطقه، اظهار کرد: اتفاقی که در منطقه ما افتاده بسیار بزرگ است، زیرا آمریکایی ها با تمام توان و شرارت خود به منطقه آمدند و تروریست ها را ساماندهی و تجهیز کردند و همچنان پشتیبان آنان هستند، اما با وجود همه دخالت هایشان در سوریه، شاهد شکست دشمن و پیشرفت سنگر به سنگر رزمندگان محور مقاومت در منطقه هستیم.

عبدالهی با بیان اینکه محور مقاومت با کمک و هدایت سردار حاج قاسم سلیمانی به پیش می رود، افزود: آمریکا طی چند سال اخیر در هر میدانی وارد شده نتوانسته هیچ کاری از پیش ببرد که این پیروزی تصادفی نیست و حاصل مدد الهی و رشادت و فداکاری رزمندگان می باشد لذا آمریکا هرچقدر هم که تلاش کند باید بداند، ملت ما هیچگاه زیر بار زور نمی رود و قدمی به عقب نخواهد گذاشت و این آمریکاست که ذلیل می شود.

وی به تجهیز عربستان در مقابل یمن بی دفاع توسط آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: مردم مظلوم یمن بیش از دو سال است که بمباران می شوند و در تحریم غذایی قرار دارند، اما انصارالله با قدرت مقاومت، ایمان و اراده و روحیه شهادت طلبی موشکی ساخته است که می تواند هدف را در یک هزار کیلومتر دورتر بزند.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه آمریکا باید هرچه سریع تر منطقه را ترک کند، گفت: ملتی که ایمان به خدا و یک رهبر مقتدر دارد از حق و حقوق خود دفاع می کند و لذا آمریکا باید دست از آتش افروزی، ایجاد تفرقه بین مسلمانان و پشتیبانی از تروریست ها بردارد. به فضل الهی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت مستقل در منطقه و دنیا ایفاگر نقش است و این اقتدار و تاثیرگذاری در سایه امنیت به عنوان بزرگترین سرمایه کشور، به دست آمده که مرهون خون پاک شهیدان است.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.