احمد خاتمی: برخی برای جذب حداکثری حاضرند ابوذرها را طرد و ابوجهل‌ها را جذب کنند

عضو شورای عالی حوزه با اظهار تاسف از اینکه برخی در داخل برای جذب حداکثری حاضرند ابوذرها را در کشور اسلامی طرد و به جذب ابوجهل‌ها بپردازند، گفت: هنر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری سازش‌ناپذیری در مقابل دشمن و اسلام آمریکایی است.

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی، در ویژه برنامه مراسم گرامیداشت شهدای مظلوم منا، در صحن جامع حرم رضوی، گفت: شهیدان منا سه مدال افتخار دارند، «مهمان ویژه خدا و در حال احرام» بودند، حاجی وقتی مُحرم می شود مهمان ویژه خداست، شهدای منا در این حال به دیدار خدا رفتند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرموان این فاجعه، گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری درحادثه منا اگر عمد نباشد، قطعا سوء تدبیر بوده است و جهان اسلام باید گریبان اینها را بگیرد، همین افرادی که امروز در یمن و سوریه آدم می کشند، کسانی شهید حججی را بی رحمانه به مسلخ بردند و به شهادت رساندند، قاتل و سرمایه گذار کشتار انسانی در این مناطق، خائنان به خانه خدا هستند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه اضافه کرد: شهید حججی را داعشی ها به شهادت نرساندند، بلکه سربازانی که در آموزشگاه های آمریکا جنایت را یاد گرفته اند، به شهادت رساندند.

خاتمی با بیان این که اگر آمریکایی ها با انقلاب اسلامی مخالفت نکنند، تعجب دارد، یادآور شد: ایران اسلامی شاخ استکبار را شکسته است و یک ابرقدرت اسلامی در برابر آمریکا است.آرزوی آمریکا که مردم ما فریاد «مرگ بر آمریکا» از زبانشان بیفتد، هرگز عملی نخواهد شد و ملت ایران هرگز از مواضع انقلابی خود عقب نشینی نخواهد کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تجلیل از شجاعت و دلاوری شهید حججی، گفت: تجلیل از شهید محسن حججی، تجلیل از همه شهدای مدافع حرم است که برای خدا وارد میدان شدند. شهید حججی در مقابل اسلام آمریکایی و جلادان آن طوری رفتار کرد که انگار او آنها را به اسارت گرفته است و با خون خود موج شهادت طلبی را در منطقه ایجاد کرد.

نظرات بسته شده است.