اگر بارها حججی ها زنده شوند حاضرند در این راه به شهادت برسند/این شهدا نشان دادند که نباید زیر بار ذلت رفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح رزن،اعظم فتحی همسر شهید محمدرضا الوانی ادامه داد: استکبار میخواهد انسان را در زیر پای خود له  بکند و آدمی با توجه به عزتی که دارد دوست ندارد زیر بار  ذلت استکبار برود و هر انسان آزاده ای مخالف استکبار است .

 

وی افزود: جوانان و مردمی که در راه آزادی انسانی تلاش میکنند دارند راه حق و حقیقت  را به ما نشان می دهند  و استکبار چیزی باطل شدنی است  و خلاف فطرت و آزادگی انسان است و شهدا با رفتنشان راه را برای ما آشکارتر میکنند.

خانم فتحی بیان کرد:شهدای مدافع حرم علی الخصوص شهید حججی با توسل به ائمه اطهار خواستار پیمودن راه شهدا شدند و شهید حججی  عاجزانه از امام رضا علیه السلام خواستند که در راه روشنگری و هدایت انسان ها  با بصیرتی فوق تصور بشریت رفتند.

 

 

وی تصریح کرد:این شهید  از ائمه معصومین خواستند که  خونشان را همیشه جاری قرار بدهند و برای مردم چراغی بشود که هیچ وقت در قلب محبوبان و پیروانشان خاموشی ندارد و این  این سر بریدن تجلی کربلا بود، درست است که حسین علیه السلام رفته است اما حسینیان باقی مانده اند و راه اامام حسین را با جدا شدن سر از تنشان ادامه می دهند در واقع  نشان میدهند  که حقیقت چیزی نیست که باطل شود.

این همسر مقاوم شهید مدافع حرم اضافه نمود:1400  سال از شهادت امام حسین علیه السلام گذشته است اما پیروانی از  آنها ماندند که هنوزم  به امام  حسین زمان خودشان اقتدا میکنند و سر از تن دادن چیزی برایشان نیست.

وی اضافه کرد:اگر بارها حججی ها زنده شوند حاضرند در  این راه به شهادت برسند آن هم با سر بریدن و ها و قطع شدن دست و پایشان بله اینها حقیقت را دیده اند و برایشان چیزی نیست و اینکه برای بعضی ها به شهادت نرسیدن سخت است به این دلیل است که همچون کودکانی که تحمل گرفتن اسباب بازی را ندارند اینها مرگی جز شهادت را نمیخواهند ، اینها افرادی هستند علی رغم کم بودن سنشان به بزرگترین درجات عرفانی و انسانی دست یافته اند و فهمیده اند که سر دادن در راه خدا چیزی نیست در برابر گرفتن رضوان الهی  در پیدا شدن و روشنگری انسان ها و کسانی که میخواهند به آنها اقتدا کنند.

 

خانم فتحی تاکید نمود: همانطور که شهدا کاری حسینی کردند بازماندگان شهدا هم کاری زینبی بکنند و به حضرت زینب اقتدا کرده و صبر بکنیم و همان ندای حضرت زینب که فرمودند ما رأیت الا جمیلا ما هم همه چیز را در این راه زیبا ببینیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد:همینطور است که زیبا است چرا که دنیا فانی شدنی است و تمام میشود آن چیزی که باقی خواهد ماند زیبایی های شهادت و شفاعت است که شهدا در قیامت به کمک ما خواهند آمد و آنجا است که روسفید وارد محشر بشیم.

 

انتهای پیام

 

نظرات بسته شده است.