خون یک شهید و پرده اندازی از ناسره های مجازی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،اینجا فضای مجازی است؛ دنیایی که در آن تعداد لایک، ویو، فرند، فالور و هزار چیز دیگر اهمیت دارد. اینجا دل ها خوش به چیزی است که واقعیت ندارد اما چنان بر دل رسوب میکند که حتی واقعیت هم نمی تواند سدی در برابر آن باشد.

گویی سیل مطالب نقیض و ضد نقیض، شایعه و واقعیت، بی خود و با خود همه را با خود برده تا نبینیم و نشنویم آن چیزی را که در پیرامونمان در حال رخ دادن است، همه داستان از یک جا شروع می شود؛ نصب اولین اپلیکشن شبکه های اجتماعی تا اولین زنجیر دلبستگی را با خود به دست و پایمان بزند.

طراحی در این فضا به آن گونه است که اگربدون علم و آگاهی وارد شوی ناخودآگاه فرصت های زیادی از زندگی برای گذراندن وقت در آن می سوزند با این خیال خام که در حال فعالیت اجتماعی هستیم؛ تجربه این واقعیت را به صورت عریان نمایش داده است که نه تنها خبری از فعالیت اجتماعی نیست بلکه اجتماع زدایی و منزوی شدن مهمترین محصول این فضای ولنگار است تا در این انزوا فرد از دنیای حقیقی منفک و بدون هیچ تجهیزاتی به سرباز بی جیر و مواجب لشکر مهندسی اجتماعی اتاق فکر غرب مبدل شود.

نگاهی به اخبار منتشر شده در فضای مجازی و خط و خطوط سیر آن و شکل گیری تخریب های شدید در برابر داشته های میهنی بخش مهمی از این مهندسی است که نمونه بارز آن را می توان در پیش و پس از موضوع شهادت “شهید حججی ” دید.

قبل از انتشار خبر شهادت شهید حججی مطالبی در فضای مجازی دست به دست می شد که از نظر ارزش دارای ضریب بسیار پایینی بود اما به صورت هدفمند در میان آن ها برخی اخبار و شایعات در مورد عناصر قدرت نظام به انتشار در آمد تا مهندسی افکار روند تخریب زیرساخت های فکری مردم به منظور تهی کردن بدنه مردمی نظام را رقم بزند.

متاسفانه برخی که در این فضا دچار روزمرگی و عدم توجه به تحولات دنیای پیرامون شدند بر دامنه این موج می افزودند تا اینکه به یکباره خبر شهادت شهید بی سر مدافع حرم «شهید حججی» در فضای مجازی پیچید.

خبری که نه تنها فضای مجازی بلکه احساسات عمومی را به شدت جریحه دار کرد تا حتی همان عده ای که به صورت ناخواسته در جبهه ضد انقلاب سینه می زدند در صف حمایت از غرور ملی و تقویت جبهه مقاومت قرار گیرند. این خبر شهادت بخش اعظمی از کاربرن فضای مجازی را از خواب غفلت بیدار کرد تا به وضوح ببینید تفاوت آنچیز که در فضای مجازی بروز و ظهور می کند را باآن چیز که در دنیای واقعیت در جریان است.

پیش از این جریان سازان میز ایران در غرب با سناریو سازی های تخیلی از مدافعان حریم و حرم سعی در کاهش اجر حضور این افراد در خط مقدم جبهه با شائیه دریافت های مالی داشتند اما به یکباره تمام آن نقشه ها در فضای مجازی نقش بر آب شد و کاربران بدون هیچ پرده ای سره را از ناسره تشخیص دادند.حال که خون یک شهید چنین فضای مجازی را آماده پذیرش واقعیت کرده است نیروهای انقلاب با ظرفیت ایجاد شده می بایست فرهنگسازی لازم را در دستور کار قرار دهند تا بار دیگر فضای مجازی به جولانگاه دروغ پراکننان و نیت ناپاکان در برابراسلام ناب نظام اسلامی تبدیل نشود.

بی تفاوت نسبت به هیچ مسله ای در فضای فیزیکی و در فضای مجازی عبور نکنیم ؛ دیگر زل نزنیم به زن و شوهری که توی خیابان بحث می کنند،به کودکان خیابان و زنانی ژنده پوش فال فروش که گاهی هم برای اینکه دیده نشوند اسفند دود می کنند و کسانی که با ماسک یا بی ماسک دنبال یه لقمه رزق حلال هستند.
به زنی که روی نیمکت پارک تنها نشسته و گاهی نگاهش را به چپ و راست می گرداند ، ایفونی در گوشش هست و روی یک تکه زمین خدا بدون هیچ حرکتی دنبال سرنوشت خودش می گرد . به دست لرزان و چروکیده ی پیرزن که می لرزد و با اشکانی که در چشمش خشک شده و ملتمسانه می گوید گرسنه هستم.

آرزو خاکپور

کارشناس مسائل اجتماعی

نظرات بسته شده است.