کتاب «حضرت زینب کبری(س)، سردبیر رسانه عاشورا» تقدیم شهید حججی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، محمد جواد محسن زاده، محقق و پژوهشگر نسیم شهر بیست و دومین اثر منتشر شده خود را که به بررسی نقش پوشش رسانه ای، فراگرد ارتباطی ، پیام آوری و ابلاغ رسالتِ هنر عاشورا می پردازد،  به شهید «محسن حججی» و خانواده و فرزند خردسال شهید تقدیم کرد.

کتاب «حضرت زینب کبری(س)، سردبیر رسانه عاشورا» با تقریظ آیت الله میرجواد مرعشی و مقدمه عبدالرضا علی‌پناه توسط انتشارات کارگزار روابط عمومی در تیراژ یک هزار جلد و با قیمت پانزده هزار تومان در تابستان ۱۳۹۶ منتشر شد.

محسن زاده دانشجوی دکتری فرهنگ و ارتباطات، مدرّس دانشگاه، پژوهشگر برگزیده چهاردهمین دوره جوایز طلایی روابط عمومی، پیشگامان روابط عمومی ایران و دارنده عنوانِ دو دوره مدیر روابط عمومی برتر استان تهران است، که تاکنون از وی دو کتاب و بیش از بیست مقاله علمی چاپ و منتشر شده است.

وی در این خصوص بیان داشت: حضرت زینب کبری قهرمان فصاحت و بلاغت، به عنوان پیام‌آور و سردبیر رسانه عاشورا توانست سیره و رفتار عاشوراییان، فرهنگ و پیام قیام نهضت حسینی را انتقال داده و برای تاریخ ماندگار کند.

وی  با بیان اینکه خالق و مدیر رسانه عاشورا ، حضرت سیدالشهداء امام حسین(ع) است، اضافه کرد: بانوی قهرمان کربلا با روایت‌گری، مدیریت افکار عمومی توانست اهداف و پیام نهضت عاشورا را به عنوان رسانه اسلام و شیعه از یک برهه و زمان مشخص، دهم محرم سال ۶۱ قمری، و یک مکان خاص، سرزمین کربلا به طول اعصار تاریخ و به وسعت جغرافیای تمامِ جهان منتقل کند.

این نویسنده کتاب با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگاه داشتن یاد شهدا، گفت: ولایت مداری و بصیرت عامل اصلی پیروزی و وحدت مسلمانان است.

وی اضافه کرد: قهرمانان، الگوهای واقعی و افتخار جمهوری اسلامی ایران، شهدا و مدافعان حرم هستند که با ایثار و گذشت جان خود، در راه دفاع از ارزش های دینی و اهل بیت(ع) به شهادت می رسند.

نظرات بسته شده است.