اجرای “نذر کتاب” به مناسبت بازگشت بدن شهید حججی در بهشهر

علی ذبیح پور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اجرای طرح «نذر کتاب» به مناسبت بازگشت بدن مطهر شهید حججی است که با همکاری کتابخانه های عمومی و ستاد اقامه نماز مازندران برگزار و کتابخانه عمومی شهرستان بهشهر هم با حمایت از این طرح، اجرای آن را با قوت دنبال می کند.

وی اظهار کرد: این طرح با توجه به اینکه شهید مدافع حرم شهید حججی در حوزه کتاب فعالیت چشمگیر داشته و زندگی اش وقف کتاب بود این طرح از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران و ستاد اقامه نماز استان برگزار می شود.

این مسئول گفت: در این طرح به یاد شهید مدافع حرم شهید “محسن حججی” کتابهایمان را در اختیار کتابخانه قرار می دهیم تا همه از این کتب استفاده کرده و بهره مند شوند.

ذبیح پور بیان داشت: در طرح «نذر کتاب» علاقمندان می توانند کتاب های اهدایی خود را به کتابخانه های عمومی شهرستان و یا در نماز جمعه به مسئولین مربوطه تحویل دهند.

وی ادامه داد: این کتابهای اهدایی در کتابخانه ها مورد بازدید مردم قرار می گیرد و بخشی از کتاب ها نیز به کتابخانه های روستایی ارسال می شود.

رئیس کتابخانه عمومی بهشهر همچنین در مورد تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های بهشهر گفت: هم اکنون در شهرستان بهشهر 11 باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی فعال است و 6 باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در حال ساخت است.

ذبیح پور افزود: علاوه بر تهیه کتاب برای آحاد مردم، توجه به کتابخوانی روشندلان هم در کتابخانه بهشهر با قوت دنبال می شود و کتابخانه عمومی ویژه روشن دلان هم اکنون در محل کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد با مساحت 150 متر مربع در حال ارائه خدمات است.

این مسؤول گفت: کتابخانه های بهشهر در حال حاضر دارای بیش از 120 هزار نسخه کتاب و بیش از 7 هزار عضو فعال است که البته کتابهای موجود پاسخ گوی مراجعین نیست.

نظرات بسته شده است.