شهادت شهید حججی نماد مقاومت و جلوه ای از حادثه کربلا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در مورد بازگشت پیکر مطهر شهید محسن حججی گفت: شهدای مدافع حرم شهدای گران‌قدری هستند که با شجاعت و مجاهدت و باانگیزه دفاع از حرم حضرت زینب (س) عزتمندانه در مقابل تکفیری‌ها و عوامل استکبار جهانی می‌ایستند و مجاهدت می‌کنند.

وی اظهار داشت: عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدای گران‌قدری است که خالصانه جان خود را درراه اسلام و درراه مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی تقدیم می‌کنند.

امام‌جمعه نهاوند افزود: مدافعان حرم کار بسیار بزرگی انجام می‌دهند و در کشوری دیگر در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند که این خیلی مسئله مهمی است و نشان‌دهنده انگیزه بالای جوانان مومن ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت: تمام جنگ‌ها در کل جهان‌بین دو گروه حق و باطل هستند و مدافعان حرم و رزمندگان جبهه مقاومت در مقابل باطل ایستادگی می‌کنند که نمونه بارز این مقاومت شهید محسن حججی است که با چه صلابت و اقتداری در مقابل دشمن قرار می‌گیرد.

مغیثی عنوان کرد: شهید حججی و شهدای مدافع حرم حافظان این انقلاب و نظام‌اند که اگر آن‌ها نبودند اکنون می‌بایست در داخل مرزهای کشور عزیزمان با تکفیری‌ها مقابله می‌کردیم.

 وی با اشاره به شهادت شهید محسن حججی بیان کرد: شهادت وی نماد بارز ایثار، مقاومت و نمایشی از حادثه کربلا بود و نشان داد که نسل جدید انقلاب اسلامی دارای چه انگیزه قوی برای تداوم مسیر حرکت انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه نهاوند گفت: شهدای مدافع حرم مدافعان حریم ولایت هستند و شهید جوان محسن حججی که کمتر از ۲۵ ساله سن داشت از جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است که این موضوع بیانگر این است که جوانه‌های انقلاب در حال رشد و تکامل هستند.

وی اظهار داشت: همان‌طور که رهبری معظم انقلاب فرمودند؛ اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت (ع) در شهرهای ایران می‌جنگیدیم، زیرا آنان قصد داشتند از مرزهای عراق وارد ایران شوند اما جلوی آن‌ها گرفته شد.

مغیثی در پایان گفت: امثال شهید حججی و جوانان مومن مدافع حرم باانگیزه‌ای قوی و بااقتدار و ایمان راسخ در کشور دیگری در مقابل دشمنان می‌ایستند که رهبر انقلاب نیز این موضوع را با عنوان شگفتی‌های تاریخ تعبیر می‌کنند.

نظرات بسته شده است.