شهید حججی، نمونه جوان تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام متین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج)استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴،اظهار کرد: شهید حججی نشان داد که حتی ۱۲۰۰ سال بعد از قیام امام حسین (ع) می‌توان حسینی زندگی کرد و حسینی شهید شد.

وی افزود: از حدود سال ۲۰۰۰ نظام حاکم بر آمریکا به این نتیجه رسید که باید دست به کشورگشایی و توسل به‌زور بزند و یک منطقه استراتژیک را در جهان تحت تسلط خودش درآورد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج)استان زنجان ادامه داد: منطقه‌ خاورمیانه برای آن‌ها این وزن را دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است،خاورمیانه در چنگال آمریکا قرار گیرد باید مقاومتی که در منطقه به وجود آمد شکست بخورد.

حجت الاسلام متین با بیان اینکه شهید حججی نمونه جوان تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است گفت: حیات و ممات شهید حججی پر برکت است و وی حسینی زندگی کرد و حسینی نیز شهید شد.

 

*استکبار جهانی به دنبال شکست مقاومت و بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه است

وی اظهار داشت: داعش مخفف کلمه دولت اسلامی عراق و شام است یعنی استکبار جهانی می‌خواهد این جنایات را به اسم اسلام تمام کند و با حمله به سوریه یک بازی جدید راه انداخته است و هدف، شکست مقاومت و بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه است.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج)استان زنجان در ادامه افزود: استکبار برای اینکه بتواند نظام ایران را ساقط کند دو سناریو را طراحی کرد، اول با اشتباه محاسباتی ایران را در مبارزه با ظالمان، فلج و زمین‌گیر کند، دوم با تحریم اقتصادی سعی کردند در بین مردم تردید ایجاد کنند.

حجت الاسلام متین گفت: انگلیس و آمریکا درصدد تجزیه ایران هستند و قصد دارند جبهه مقاومت و انقلابی ایران را تضعیف کنند.

 

*آمریکا توان مقابله با رزمندگان شهادت طلب ایرانی را نداشته و ندارد

وی گفت: فرزندان این ملت برای شهادت از یکدیگر سبقت می‌گیرند و برای رفتن به میدان شهادت اشک می‌ریزند، آمریکا توان مقابله با رزمندگان شهادت طلب ایرانی را نداشته و ندارد و محسن حججی نمونه جوان تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است و شهادت او نحوه حیات جوانان انقلاب را به خوبی ترسیم کرد.

حجت الاسلام متین تصریح کرد: شهادت‌ امثال محسن حججی نشانه مهمی برای حکومت های سلطه است تا بدانند که جوانان این مرز و بوم این چنین پای ارزش‌های اسلام و انقلاب ایستاده اند.

 

*شهید حججی الگوی تمام‌ روحیه رزمندگی و جهاد

وی با بیان اینکه بزرگداشت شهید حججی ترویج روحیه رزمندگی است، بیان کرد: محسن حججی الگوی تمام‌ روحیه رزمندگی و جهاد است، این شهید در اردوهای سازندگی جهادی علاوه بر فعالیت عمرانی، در حوزه فرهنگی نیز دست به اقدامات جهادی می‌زد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج)استان زنجان افزود: الگو و منش و روحیه جهادی این شهید بزرگوار سرلوحه مسئولان ما باشد  چرا که این روحیه با تقوا، ایثار و فداکاری به دست می آید.

نظرات بسته شده است.