ژن خوب شهید حججی حاصل لقمه حلال است/امروز همه می خواهند دوست و هم گروه حججی باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از  صبح رزن،عضو موسسه امیر بیان قم با بیان اینکه شهدا مصداق بارز آنقسمت از دعای روز سه شنبه مفاتیح هستند که می فرماید:اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی مِنْ جُنْدِکَ فَإِنَّ جُنْدَکَ هُمُ الْغَالِبُونَ وَ اجْعَلْنِی مِنْ حِزْبِکَ فَإِنَّ حِزْبَکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ، وَ اجْعَلْنِی مِنْ أَوْلِیَائِکَ فَإِنَّ أَوْلِیَاءَکَ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ

خدایا مرا از سپاهیانت قرار ده،چرا که همانا تنها سپاه تو پیروز است،و مرا از حزب خود قرار ده که تنها حزب تو رستگار است
و هم از اولیائت قرارم ده که بر اولیائت ترسى نیست و اندوهگین نمیشوند،گفت:خدا چنین سربازانی را به عنوان شهدا قرار داده که همیشه و‌ همواره پیروز هستند  زیرا  دنیا را موقتی و‌ گذرا می پندارند .

حجت الاسلام مهدی اقا میرزایی ادامه داد :شهدا چون حججی این دنیا را آوردگاه اصلی نمی دانند بلکه حهان آخرت را  مکان و  میعادگاه اصلی یقین کرده اند و این همان رمز ماندگاری و ژن خوب شجاعتی است که دارند .

وی گذشتن از زن و فرزند و دنیا را کاری بسیار سخت   اما برای مردان خدایی ممکن برشمرد و ادامه داد:شهدا به‌ واقع کلمه مرد حرف نبودند، بلکه مرد عمل به فرمان خدا بودند.

 

آقا میرزایی با اشاره به اینکه وقتی جوانی در ۱۸ سالگی ازدواج میکند و در ۲۵ سالگی به شهادت می رسد یک حجت و نشانه است گفت:اینکه در زمان غیبت امام معصوم که ایشان احاطه ظاهری بر شیعیانش ندارد انسان میتواند به چنین جایگاهی برسد همگی از این نکته ناشی میشود که نگاه به دنیا موقتی است .

 

وی رمز ایجاد چنینژن خوبی در امثال شهید حججی را لقمه حلال،توکل و‌کمک خداوند دانست و گفت:پدر شهید حججی یک راننده تاکسی است اما شما ببینید با لقمه حلال چه ژن خوبی را پرورش میدهد که امروز همه ی عالم آدم را محصور جذبه ایمان نگاه خود کرده است.

 

اقا میرزایی با اشاره به انتخاب مسیر توسط انسان اضافه نمود:وقتی انسانی به چنین جایگاهی رسیده است که تصویرش همه چیز و همه کس این عالم و این کشور را درگیر خود میکند یعنی راهی که رفته است راهی کاملا درست بوده است.

 

وی حججی را یکی از بهترین الگوها عنوان و اضافه کرد:لقمه حلال و اطاعت از امام و رهبر جامعه اگرباشد قطع به یقین خودمحوری کنار می رود و امثال حججی ها که دنیا را منزلگاهی موقت می پندارند کاری میکنند که اصلاح طلب و اصولگرا،انقلابی و غیر انقلابی با حجاب و بی حجاب همگی او را دوست دارند.

 

وی تاکید نمود:امروز همه میخواهند خود را در گروه حججی جای دهند و‌خود را دوست حججی معرفی کنند و این ثمره بصیرت و‌خون شهید است.

 

لازم به ذکر است حجت الاسلام آقا میرزایی از طلاب رزنی حوزه علمیه قم و همچنین دانش آموخته رشته روان شناسی در دانشگاه تهران می باشد.

 

نظرات بسته شده است.