طرح جدید دیوارنگاری میدان ولی‌‎عصر(عج) منقوش به سیمای شهید حججی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) خانه طراحان انقلاب اسلامی وابسته به سازمان رسانه‌ای اوج که مدتهاست مسئولیت اجرای دیوارنگاری عظیم میدان ولی‌عصر(عج) را به عهده دارد، روز گذشته دوشنبه 13 شهریور، دیوارنگاری تحت عنوان «راهی که از سر گرفتیم» را بر روی نمای ساختمان ضلع شمال غربی این میدان نصب کرد.
طرح جدید دیوارنگاری میدان ولی‌‎عصر(عج) منقوش به سیمای شهید حججی

در این دیوارنگاری که سیمای شهید مدافع حرم محسن حججی در آن و در حالیکه بیرق سرخی در دست دارد، عبارت« نصرتی لکم معده» که فرازی از زیارت حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) منقول از امام جعفر صادق(ع) است و محدث قمی آن را در کتاب شریف «مفاتیح‌الجنان» ذکر کرده است نیز به چشم می‌خورد؛ عبارتی که بر روی بیرق سرخی که  در دست شهیدحججی قرار دارد، هم مشاهده می‌شود.

ترجمه این عبارت نیز در ادامه آن نوشته شده است تحت این عنوان که «برای یاریتان آماده‌ایم» و در زیر این عبارت نیز نام پاسدار شهید محسن حججی حک شده است که به‌نوعی امضای تأیید این شهید بزرگوار پای این عبارت است.

اما در پس‌زمینه این اثر نقاشی و پشت سر شهید حججی و در فضای سرخ‌فام شفق‌گاه، خیمه‌هایی به چشم می‌خورد که خیام اهل بیت امام حسین(ع) را در عصر عاشورا تداعی می‌کند و بر عنوان مدافع حرم شهید‌حججی و تمامی مبارزان حق علیه جبهه باطل گروه‌های تکفیری صحه می‌گذارد.

نظرات بسته شده است.