موج اثرگذاری شهید حججی در آینده دیده خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، طرح ولایت بسیج رسانه با موضوع اخلاق و رسانه با حضور آیت‌الله اسلامی و اصحاب رسانه در امامزاده بی‌بی زبیده خاتون (س) قزوین برگزار شد.

آیت‌الله علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه تاکستان، در این نشست با اشاره به شهادت محسن حججی اظهار کرد: اگر این خون‌ها و ایثار و ازخودگذشتگی شهدا نبود، بسیاری از ارزش‌های انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده می‌شد.: شهادت شهید مدافع حرم ۲۵ ساله محسن حججی که به واقعه شهادت امام حسین (ع) و یارانش بسیار مشابه است، موجی را در کشور ایجاد کرد که اثر آن در آینده مشاهده خواهد شد.  امروز بسیاری از کسانی که شناختی از انقلاب اسلامی ندارند و سن آن‌ها به دوران اوایل انقلاب و امام راحل نمی‌رسد با دیدن صحنه‌های شهادت این شهید مدافع حرم خجل شده و برای شناخت بیشتر راه آن شهید تلاش دارند. طنین بسیج در طول انقلاب اسلامی بسیار پررنگ است و نجات و ادامه راه انقلاب در دست بسیج است چراکه بسیج می‌تواند در مقابل توطئه‌ها ایستاده و مسیر انقلاب اسلامی را به‌پیش ببرد.  اگر تفکر بسیجی در بطن دولت، دستگاه قضا، دستگاه‌های اجرایی و دیگر نهادها و سازمان‌ها ورود داشته باشد، بی‌شک راه بسیاری از فسادها بسته خواهد شد.  امروز شاهد تشکیل نهادهایی مشابه بسیج در دیگر کشورها هستیم چراکه راه بسیج در دیگر کشورها ازجمله عراق و سوریه موجب پیروزی آن‌ها و شکست دشمنان شده است. بسیجیان به‌عنوان سربازان و مدافعان حریم ولایت باید در مسیر صیانت و پاسداری از انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و اجازه ندهند برخی با رفتارهای خود موجب ناراحتی و اذیت مقام معظم رهبری شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف اصحاب رسانه اشاره و اضافه کرد: خبرنگاران باید در انتشار اخبار خود صداقت را لحاظ کرده و از نشر اخبار مغایر با امنیت و آرامش جامعه حذر کنند.
خبرنگاران باید صفت امانت‌داری را در ارسال و انتشار اخبار موردتوجه جدی خود قرار دهند تا در سایه آن اطمینان و اعتماد عمومی در جامعه نسبت به رسانه‌ها ایجاد شود. نباید خبری که موجب اصطکاک در جامعه می‌شود را نشر داد چراکه آرامش و امنیت را در کشور بر هم خواهد زد.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.