نمایشگاه ایران نوشت آغاز به کار کرد/رونمایی از نوشت افزارهای شهید حججی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، این نمایشگاه با تلاش مجمع نوشت‌افزار اسلامی – ایرانی و به منظور جریان‌سازی استفاده دانش آموزان از نوشت‌افزار ایرانی و توزیع این محصولات در سراسر کشور دایر شده است.
مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: در نمایشگاه امسال 60 تولید کننده داخلی، سه هزار محصول متنوع را عرضه می کنند.
سعید حسینی با بیان اینکه قرار است از محصولات و نوشت افزارهایی با تصاویر شهید محسن حججی در این نمایشگاه رونمایی شود، اظهار داشت: تصاویر تولیدات عرضه شده در این نمایشگاه مزین به شهدای مدافع حرم، شخصیت های برجسته و مفاخر استان ها است.
وی افزود: مشابه این نمایشگاه تا قبل از مهرماه در برخی استان ها برگزار می شود و همچنین یک هزار فروشگاه در سراسر کشور این تولیدات و محصولات ایرانی – اسلامی را عرضه می کنند.
مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی – اسلامی یادآور شد: اکنون تنها بین پنج تا 10 درصد نوشت افزار در دست تولید کنندگان داخلی است و این مجمع تلاش دارد تا مواردی همچون افزایش نظارت بر تولیدات و واردات، نظام مند کردن واردات و شخصیت سازی بر روی نوشت افزارها را پیگیری کند تا میزان تولیدات داخلی به رشد قابل قبولی برسد.
حسینی اضافه کرد: اکنون از آنجا که محصولاتی با کیفیت و قیمت پایین وارد کشور می شود و در زمینه شخصیت سازی نیز چندان موفق نبوده ایم، تولیدات ما قابل رقابت با محصولات خارجی نیست.
این نمایشگاه که از امروز – 14 شهریور ماه – فعالیت خود را آغاز کرده تا 31 شهریور ماه با برپایی نشست‌های تخصصی با حضور استادان این حوزه، چهره‌های شاخص فرهنگی، مجری‌و شخصیت‌های محبوب تلویزیونی همانند شکرستان و کلاه قرمزی ادامه دارد.
خانواده ها و دانش آموزان می توانند همه روزه از ساعت 10 تا 22 به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب مراجعه کنند.
فراهنگ ** 1883** خبرنگار: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوند

نظرات بسته شده است.