برگزاری اولین دوره «جهادگر شهید محسن حججی» با موضوع توانمندسازی گروه‌های جهادی

سید مهدی هاشمی‌فر مسئول قرارگاه جهادی عبادالرحمن بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، از برگزاری اولین دوره آموزشی-تربیتی «جهادگر شهید محسن حججی» با موضوع توانمندسازی گروه‌های جهادی و آسیب شناسی اردوهای جهادی در تهران خبر داد.

وی ضمن تأکید بر اهمیت اردوهای جهادی گفت: متأسفانه علیرغم ظرفیت بالای گروه‌های جهادی به دلیل عدم آشنایی این گروه‌ها با مبانی کار جهادی و محرومیت‌زدایی شاهد کاهش بهره‌وری در فعالیت‌های محرومیت‌زدایی هستیم و همین مسئله گاهی باعث نتیجه عکس در اردوهای جهادی می‌شود.

هاشمی‌فر خاطرنشان کرد: جهادگران و دانشجویان فعال در حوزه جهادی سطح کشور باید بدانند که انجام کار جهادی و برگزاری اردوهای جهادی به روش سابق دیگر بهره‌وری کافی را ندارد. هرچند که این اردوها برکات فراوانی دارد اما باتوجه به نیاز فعلی و اصلی جامعه یعنی معیشت و اقتصاد نیاز است که جهادگران، هجرت‌های خود را به سمت فعالیت‌های اقتصادی و اشتغالزایی ببرند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: در همین راستا قرارگاه جهادی عبادالرحمن بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) امسال با هدف توانمند کردن گروه‌های جهادی و جهادگران عزیز اقدام به برگزاری اولین مرحله از دوره توانمندسازی گروه‌های جهادی به نام و یاد جهادگر شهید محسن حججی کرده است.

وی افزود: قصد داریم در این دوره به مباحثی چون آسیب شناسی اردوهای جهادی، تعاریف و مبانی محرومیت، محرومیت‌زدایی، ‌محرومیت‌زایی، هویت روستایی، توسعه روستا، مردمی سازی و اقتصاد مردمی و اقتصاد مقاومتی بپردازیم.

 مسئول قرارگاه جهادی عبادالرحمن بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) اظهار داشت: اولین دوره جهادگر شهید محسن حججی امسال از 16 تا 20 شهریور ماه با حضور اساتید برجسته این حوزه در تهران برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان این دوره گواهی معتبر حضور در دوره اعطاء می‌شود.

نظرات بسته شده است.