دعوت از هنرمندان برای طراحی یادمان شهید «محسن حججی»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, نشست خبری فراخوان ملی مسابقه طراحی یادمان«سربلند» پاسداشت مقام شهید محسن حججی عصر امروز چهارشنبه با حضور مسعود نجابتی رئیس مرکز هنرهای تجسمی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و طاهر شیخ الحکمایی دبیرکل این فراخوان و اصحاب رسانه در بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شد.

در این نشست مسعود نجابتی در سخنانی با بیان اینکه انجمن تجسمی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از این پس به عنوان گروه تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح فعالیت خود را ادامه می‌دهد, گقت: یکی از وظایف این مرکز طراحی المان‌های شهدا است که با عامل با سازمان زیبا سازی شهر تهران اقدام به نصب این یادمان‌ها در سطح شهر می‌کند.

وی افزود: در ادامه همان برنامه‌ها و در آستانه تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی بنا به پیشنهاد شورای شهر تهران مبنی بر نصب یادمان شهید حججی در سطح تهران, این مرکز برای این موضوع پیش قدم شد و علاوه بر بهره گیری از توان موجود مجموعه , تصمیم گرفتیم که از توان هنرمندان برای این موضوع استفاده کنیم.

نجابتی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم نتیجه این کار در قالب فراخوان و سفارش طرح برگزیده را با تعامل شهرداری تهران در معابر عمومی شهر تهران نصب کرده و یا در سایر شهر های کشور از این طرح ها استفاده و در معابر عمومی اکران کنیم.

سپس طاهر شیخ الحکمایی دبیر کل این فراخوان  ملی «سربلند» در تشریح این فراخوان اظهار کرد:  طراحی خلاقانه, اشاره مستقیم طرح به شهید محسن حججی, همه فهم بودن طرح و جذابیت برای مخاطب عام, پرهیز از طرح‌های انتزاعی, قابل استفاده بدون طرح در میادین شهر تهران از جمله ویژگی‌های کلی این طرح است.

وی در ادامه با بیان اینکه شرکت برای همه هنرمندان آزاد است, گفت: هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارائه سه طرح در این مسابقه شرکت کند. مسابقات به صورت 2 مرحله ای شامل انتخاب اولیه بر اساس تصاویر ارسالی و انتخاب نهایی بر اساس مشاهده ماکت اثر بوده و لازم است تصاویر ارسالی از چند زاویه مناسب از بالا و نمای اصلی تهیه و با کیفیت مطلوب برای هیئت داوران ارائه کند.

دبیرکل فراخوان  ملی «سربلند» گفت: هنرمندان لازم است تصاویر ارسالی را به همراه فایل WORD به همراه مشخصات کامل و رزومه به نشانی الکترونیکی INFO@RESISTART.IR ارسال و یا در قالب یک DVD به نشانی تهران, خیابان کریم‌خان زند, خیابان حافظ شمالی, بن بست وحدت, بنیاد فرهنگی روایت فتح, طبقه اول, مرکز هنرهای تجسمی ارسال کنند.

شیخ الحکمایی, ایرج محمدی, طاهر شیخ الحکمایی, هادی عرب نرمی, محمد بهرامی و مسعود نجابتی را هیدت انتخاب و داوری این مسابقه عنوان کرد و گفت: شروع ثبت نام و ارسال تصاویر آثار 96/6/15 بوده و آخرین مهلت ارسال تصاویر آثار 96/7/25 است. داوری اولیه 96/7/26 بوده و آخرین مهلت ارسال ماکت اثر 96/8/25 است. داوری نهایی و اعلام نتایج نیز در آذر ماه 96 و مصادف با هفته بسیج خواهد بود.

دبیرکل فراخوان  ملی «سربلند» گفت: به نفر اول این فراخوان علاوه بر تندیس مسابقه و دیپلم افتخار, مبلغ 50 میلیون تومان, نفر دوم تندیس مسابقه و دیپلم افتخار, مبلغ 30 میلیون تومان و  نفر سوم تندیس مسابقه و دیپلم افتخار, مبلغ 15 میلیون تومان اهدا خواهد شد. همچنین با نظر هیئت داوران به 20 طرح تا سقف 500 هزار تومان کمک هزینه ساخت ماکت اهداء خواهد شد. هنرمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 88911214 تماس حاصل کرده و یا به پایگاه الکترونیکیwww.resistart.ir مراجعه کنند.

نظرات بسته شده است.