مترو تهران میزبان نمایشگاه پوستر شهید حججی خواهد بود/ کتاب جدید چهره سال هنر انقلاب به زودی منتشر می‌شود

مسعود شجاعی طباطبایی کاریکاتوریست مطرح کشور و چهره سال هنر انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص برگزاری نمایشگاه شهید محسن حججی در حوزه هنری گفت: این نمایشگاه با نام “شهید محسن حججی” از دیروز در حوزه هنری افتتاح گردیده و آثار بسیار فاخری در قالب 45 پوستر با مضمون این شهید بزرگوار طی روزهای آتی به نمایش در خواهد آمد.

چهره سال هنر انقلاب اسلامی

وی درباره تغییر در زمان برگزاری این نمایشگاه تصریح کرد: ما منتظر بودیم که در مراسم تشییع پیکر شهید حججی پوسترها را در تیراژ بالا منتشر کرده و در اختیار مردم قرار دهیم اما به دلیل تعویق در این مراسم این نمایشگاه کمی با تغییر در زمان و به این صورت برگزار شد.

چهره سال هنر انقلاب اسلامی در سال 96 در همین راستا ادامه داد: طی روزهای آینده این آثار به تمام مراکز استان‌ها ارائه شده تا همزمان با این نمایشگاه شاهد نمایشگاه‌های استانی هم باشیم. البته با مترو تهران هم صحبت‌هایی شده و به احتمال فراوان این نمایشگاه در مترو نیز گشایش خواهد یافت.

وی درباره آثار رسیده به این نمایشگاه افزود: اکثر آثار حاضر در این نمایشگاه حاصل تلاش هنرمندان شهرستانی است اما هنرمندان تهرانی هم از مناطق مختلف در این رویداد حاضر هستند.هنرمندان شهرستان با شور استقبال فراوانی در این رویداد فرهنگی حاضر شدند. این اتفاق ویژه نتیجه کار گروهی است که بعد از شهادت شهید محسن حججی احساسی دلی داشتند و این عمل را وظیفه خود می‌دانستند.

چهره سال هنر انقلاب اسلامی
طباطبایی درباره فعالیت‌های آتی خود در عرصه هنر خاطرنشان کرد: به تازگی همکاری مشترکی را با بنیاد روایت فتح به ثمر رسانده ام. در راستای همین همکاری کتابی را با مضمون عکس های دفاع مقدس در دهه اول محرم به نشر خواهم رساند. این کتاب بر مبنای عکس‌هایی است که شاعران برایشان شعر گفته و هنرمندان گرافیست این آثار را به پوستر تبدیل کرده اند.

نظرات بسته شده است.