سرپرست وزارت علوم با خانواده شهید محسن حججی دیدار کرد

سرپرست وزارت علوم با خانواده شهید محسن حججی دیدار کردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سید ضیا هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیات و فناوری در دیدار با خانواده شهید حججی عنوان کرد: شهید محسن حججی دانش آموخته یکی از مراکز جامع علمی کاربردی و از خانواده آموزش عالی بود و شهادت ایشان نشان دهنده حضور روحیه جهاد، ایثار و شهادت در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ما است.

وی با اشاره به حضور شهید محسن حججی در اردوهای جهادی گفت: این شهید سرافراز در کنار فراگیری علم و دانش، از دوران جوانی خدمت به هموطنان ایران اسلامی را از اولویت های خود قرار داده بود و به کشور و مردم خود عشق می ورزید.

سرپرست وزارت علوم افزود: شهید محسن حججی که به عنوان مدافع حرم اهل بیت (ع) به مبارزه با گروهگ تروریستی داعش برخاسته بود، در واقع راه شهادت حضرت امام حسین (ع) سالار شهیدان را برگزیده بود و شهادت این شهید بزرگوار شهادت حسین گونه بود.

هاشمی گفت: مردم ایران اسلامی به خانواده شهید محسن حججی افتخار می کنند که چنین فرزندی را تربیت کردند و در شهادت ایشان نیز، زینب گونه، صبر، استقامت و پایداری کردند.

سرپرست وزارت علوم گفت: وظیفه خود می دانیم خون این شهید والا مقام را پاس داشته و با پایبندی به ارزش های اسلامی و اخلاقی، راه ایشان را در دفاع از حریم اهل بیت در عرصه فکر و اندیشه ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: شهادت شهید حججی به عنوان یک دانش آموخته دانشگاه برای دانشگاهها افتخار آفرین است و میزبانی از چنین جوانانی به دانشگاهها هویت و شخصیت می بخشد.

هاشمی در پایان این دیدار با اشاره به استجابت دعای خانواده شهدا از سوی خداوند، از والدین شهید حججی در خواست کرد برای مسئولان کشور بویژه مسئولان آموزش عالی دعا کنند.

گفتنی است؛ سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم در سفر یک روزه خود به اصفهان از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید و با مسئولان آنها دیدار کرد.

کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دکتر پیری مدیرکل امور فناوری وزارت علوم نیز در دیدار سرپرست وزارت علوم با خانواده شهید حججی حضور داشتند.

نظرات بسته شده است.