واقعه بزرگ غدیر در کرج بازسازی خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایش شبیه سازی واقعه غدیر با هدف گسترش فرهنگ ولایت  18 و 19 شهریور ماه در کرج  اجرا  می شود.شایان خسروی کارگردان نمایش در گفتگو با خبرنگار نگارانه اظهار داشت:نمایش با هدف گسترش فرهنگ ولایت و الگوسازی و معرفی روز بزرگ غدیر، شناساندن و معرفی سیره نبوی و ائمه معصومین(ع) و کمک به گسترش معارف الهی در جامعه، واقعه غدیر در کرج بازسازی می شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همچون درختی است که ریشه در غدیر دارد و در امتداد غدیر قرار گرفته است، عنوان کرد: در بحث غدیر تنها مسئله جانشینی مطرح نیست بلکه توجه کامل به مسئله امامت و استمرار حکومت اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

خسروی تصریح کرد: نمایش با روایت زندگی حضرت محمد شروع میشود و بعد به قسمتهایی از زندگی حصرت علی تا واقعه غدیر و قسمتهایی از خطبه غدیر که برای جامعه امروز ما مهم است را بازگو می کنیم و اخر خطبه غدیر را به نحوه شهادت شهید محسن حججی و رابطه عید غدیر با شهادت محسن حججی وصل می نمایم که حضرت محمد میفرمایند ملعون است و مورد غصب است هر که گفتار مرا رد کند یعنی امام علی و اهل بیتش را رد کنند که همین داعش ها می شود.

وی افزود: تا جایی که ما پسر شهید محسن حججی (پسر خودش نیست ولی طراحی شده از روی خود علی اقا کوچولو هست) میاد بالای استیج که من یک قسمت نحوه شهادت شهید محسن حججی را روایت میکنم .

خسروی تاکید کرد: بازسازی نمادین واقعه غدیر روز شنبه 18 شهریور ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در کرج، کوی کارمندان شمالی، هشتم غربی و یکشنبه 19 شهریور ماه در چهارراه کارخانه قند در فرهنگسرای کوثر اجرا خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: اجرای این نمایش در جهت تبیین مقام ولایت و آگاه‌سازی عموم مردم به خصوص نوجوانان و جوانان از واقعه بزرگ غدیر است، که امیدواریم با بازسازی این واقعه به‌ صورت نمادین بتوانیم فرهنگ ولایت و این واقعه غیرقابل‌انکار را به همگان نشان دهیم.

نظرات بسته شده است.