آمریکا آرزوی بازدید از اماکن نظامی ایران را به گور خواهد برد / رمز نامور شدن شهید حججی ، اخلاص او است / پشت پرده جنایت‌های میانمار تحریک رژیم صهیونیستی است

آیت الله موحدی کرمانیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت آلله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به عظمت عید غدیر اظهار کرد: اگر بخواهیم عظمت غدیر را درک کنیم کافی است به آیاتی که درا ین زمینه نازل شده است توجه کنیم؛ خدای متعال در قرآن می‌فرماید که ای رسول و فرستاده ما برای هدایت بشر این فرمان را اجرا کن و از مردم هم نترس واگر اجرا نکنی گویا رسالتت را انجام نداده‌ای.

وی ادامه داد: اگر ولایت از متن دین خارج شود هر قدر هم که فرد عبادت کند، این اسلام را خداوند نمی‌پذیرد؛ آن زمان ی اسلام انسان مقبول است که با ولایت همراه باشد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: امروز در غیبت امام زمان (عج) ولایتی که دین را کامل و نعمت را تمام می‌کند، ولایت فقیه است؛ امروز ولی فقیه مسلمین جهان حضرت آیت الله امام خامنه‌ای است که تمسک به ولایت این بزرگوار، تمسک به ولایت رسول الله (ص) و امیر المومنین(ع) است.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره خنثی شدن توطئه ابرقدرت‌های جهانی و مستکبران برای مقابله با انقلاب اسلامی گفت: با داشتن ولایت ورهبری شجاع، کاردان ، زاهد ، متقی و پارسا، دیگر توطئه‌های دشمنان موثر واقع نمی شود البته همانطور که در آیه قرآن تصریح شده مومنان باید مراقب باشند و خدا ترس باشند و به فرامین و اوامر رهبری عمل کنند که اگر غیر از این باشد و اسیر دنیا و شهوات نفسانی و ترجیح روابط بر ضوابط شوند آنگاه است که باید بترسند.

وی افزود: باید مراقب بود مبادا آمریکا در کشور نفوذ کند؛ مبادا آمریکا که از در بیرون رانده شده از دریچه بیاید؛ مبادا خدایی ناکرده حکومتی دینی از دست شما برود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه رمز غدیر ، ولایت امر و ولایت جانشین حضرت مهدی (عج) در زمان غیبت است، گفت: هر چه بخواهیم در آستانه غدیر در مورد غدیر بگوییم دریک کل مه خلاصه می شود و آن این است که افراد مراقب باشند در پیروی از رهبری ذره‌ای منحرف نشوند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به ضرورت کمک بیشتر به بنیاد غدیر برای شناساندن و معرفی غدیر و فضائل امیر المومنین علی (ع) به جهانیان بیان داشت: دولت باید به بنیاد غدیر کمک کند و وظیفه اصلی این کشور که مفتخر به برپایی عدل علی (ع) است، باید معرفی فضائل امیر المومنین و غدیر باشد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف‌های مسئولان مختلف در چند وقت اخیر و قسمهایی که این مسئولان در پیشگاه قرآن کریم و مردم خوردند، گفت: من دلسوزانه به همه عزیزانی که مراسم تحلیف داشستند و قسم خوردند توصیه می‌کنم که بر خودتان رحم کنید چراکه چنانچه به قسم خود عمل نکنید مطابق آیه قرآن در قیامت در زمره منافقین محشور خواهید شد.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به فجایع میانمار اهظار کرد: خداوند حکومت میانمار را ساقط کند که سرهای بچه‌ها را می‌برند و زنان و بچه‌ها و مسلمانان را زنده زنده می سوزانند و راه کمک‌های بشردوستانه را مسدود می کنند ور سانه های جهانی هم سانسور می کنند تا از این فجایع دنیا مطلع نشود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه پشت پرده جنایتهای حکومت میانمار تحریک رژیم صهیونیستی است گفت: سکوت مرگبار مجامع جهانی مدعی حقوق بشر و سازمان ملل بهت آوراست؛ آنها یک جمله می گویند که ” محکوم می‌کنیم”، ایا با این یک جمله مسائل تمام می‌شود ؟

وی ادامه داد: دیروز صحنه ای را از طریق فضای مجازی به من نشان دادند که در آن این جانیان کودکی یک یا دو ساله را برهنه کرده بودند و برق را به بدن این کودک متصل می‌کردند و با این کار او را کشتند. نقل شده که بیش از 4 هزار کشته و 120 هزار آواره نتیجه جنایت در میانمار بوده است.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به وظیفه ما مسلمانان در قبال فجایع میانمار تصریح کرد: به مجامع جهانی امیدی نیست ؛ حداقل مردم کشورهای اسلامی تظاهرات و راهپیمایی کنند و مرگ این جانیان و حامیانشان ازجمله آمریکا و اسرائیل را فریاد بزنند.

وی با اشاره به پیشنهادات بلا اثر مجامع جهانی و برخی کشورها در خصوص بحران میانمار گفت: پیشنهاداتی که رای این بحران مطرح می شود دردی را دوا نمی کند؛ ترکیه پیشنهاد داده که بنگلادش مرزهای خود را باز کند و سازمان ملل هم استقبال کرده است؛ ایا هنر سازمان ملل همین است ؟  مگر این سازمان وعده نداده که از حقوق انسانها دفاع کند؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به شهادت شهید حججی اظهار کرد: ما درمبارزات حق علیه باطل شهدای سربریده زیاد داشتیم اما عجیب است که شهید حججی عزیز اینگونه نامور شده است و مورد عشق همه قرار گرفته است و او به عوان حجت الهی مطرح است.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد من فکر می‌کنم رمز مطلب که اینطور شهید حججی گل کرده و مورد عشق همه قرار گرفته، اخلاص اوست.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای وادار کردن متحدانش جهت بازدید از اماکن نظامی ایران گفت: آمریکا نه تنها ظالم بلکه پررو هم هست؛ شما غلط می‌کنید که می‌خواهید از اماکن نظامی ایران بازدید کنید؛ چه کسی به شما چنین اجازه ای می دهد ، این آرزو را به گور خواهید برد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: راههای نظارتی در خصوص مراکز هسته‌ای قید شده دربرجام کاملا روشن است وبازرسان آژانس هم صریحا گفته‌اند که ایران هیچ گونه تخلفی نداشته است؛ ا لبته آمانو اشتباه کرده که گفته بازرسان آژانس می‌توانند از مراکز نظامی ایران بازدید کنند.

آیت الله موحدی کرمانی در ا دامه با اشاره به اتفاقات یمن گفت: حدود 2000 نفر در یمن به دلیل ابتلا به وبا درحال جان دادن هستند و این به غیر از بمباران‌های رژیم سعودی است؛من نمی‌دانم این عربستان سعودی آیا به آیات قرآن در خصوص کشتن مسلمانان ایمان ندارد؟ اگر ایمان ندارد بگوید اما اگر ایمان دارد پس تا کی می‌خواهد به این همه کشتار ادامه دهد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت روشنگری مسئولان پیرامون شایعاتی که در فضای مجازی مطرح می شود، گفت: من به مسئولان کشور توصیه می‌کنم پیرامون نسبت‌هایی که درفضای مجازی به افراد و مسئولان داده می‌شود واکنش نشان دهند و اجازه ندهند که مردم به نظام بدبین شوند و مسئولان درو‌غ‌های فضای مجازی را ولو مزخرفات با حضور در تلویزیون اثبات کنند.

 

نظرات بسته شده است.