سکوت سازمان ملل در برابر قتل‌عام مردم میانمار عجیب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: نسلی که شهید حججی را تقدیم راه اسلام و دفاع از حرم اهل بیت (ع) کرد انقلاب و دفاع مقدس را به چشم ندیده است اما چیزی از شجاعت و دین جوانان انقلابی کم نداشته و از جمله رویش‌های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: رزمندگان زیادی در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسیدند اما ویژگی خاصی در شهید حججی دل‌های جهانیان را مجذوب خود کرده است.

تشییع پیکر شهید حججی در هفته آینده

امام جمعه اصفهان از تشییع پیکر این شهید بزرگوار در هفته آینده خبر داد و ابراز داشت: تشییع پیکر شهید حججی هفته آینده پس از مشهد و قم از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدا در اصفهان برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سکوت سازمان ملل و طرفداران حقوق بشر در برابر قتل عام در میانمار بسیار عجیب برشمرد و گفت: نحوه کشتار و قتل عام در میانمار و یمن در تاریخ بی‌سابقه بود، فریادهای دروغین مدعیان حقوق بشر نیز گوش جهان را کر کرده اما در کمال تعجب جامعه بشری آنها در برابر این ظلم آشکار سکوت اختیار کرده‌اند.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده ابراز داشت: رژیم پهلوی در ۱۷ شهریور ۵۷ جنایات فجیعی برعلیه مردم به راه انداخت و تعداد نامشخصی از مردم در آن روز به درجه رفیع شهادت رسیدند.

رویکرد رژیم پهلوی امروز در یمن قابل مشاهده است

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: همان رویکرد رژیم پهلوی در برخورد با مردم ایران امروز در یمن قابل مشاهده است، یکی از ژنرال‌های آمریکایی در آن زمان به فرماندهان ارتش گفت که برای پیروزی فقط باید به شکل مستقیم به مردم شلیک کنید.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر خم بیان داشت: خداوند کامل شدن دین اسلام را در ابلاغ پیام غدیر دانست و بر این اساس عید غدیر، عید امامت و ولایت است، امیدواریم این عید برای مسلمان سرشار از برکت باشد.

نظرات بسته شده است.