دیدار سرپرست وزارت علوم با خانواده شهید حججی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با خانواده شهید حججی در اصفهان دیدار کرد.

هاشمی در این دیدار اظهار داشت: شهید محسن حججی دانش آموخته یکی از مراکز جامع علمی کاربردی و از خانواده آموزش عالی بود، شهادت ایشان نشان‌دهنده حضور روحیه جهاد، ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ماست.

وی با اشاره به حضور شهید محسن حججی در اردوهای جهادی گفت: این شهید سرافراز در کنار فراگیری علم و دانش، از دوران جوانی خدمت به هموطنان ایران اسلامی را از اولویت‌های خود قرار داده بود و به کشور و مردم خود عشق می ورزید.

سرپرست وزارت علوم افزود: شهید محسن حججی که به عنوان مدافع حرم اهل بیت(ع) به مبارزه با گروهگ تروریستی داعش برخاسته بود، در واقع راه شهادت حضرت امام حسین(ع) سالار شهیدان را برگزیده بود و شهادت این شهید بزرگوار شهادت حسین‌گونه بود.

 هاشمی گفت: مردم ایران اسلامی به خانواده شهید محسن حججی افتخار می‌کنند که چنین فرزندی را تربیت کردند و در شهادت ایشان نیز زینب‌گونه، صبر، استقامت و پایداری کردند.

سرپرست وزارت علوم گفت: وظیفه خود می‌دانیم خون این شهید والا مقام را پاس داشته و با پایبندی به ارزش‌های اسلامی و اخلاقی، راه ایشان را در دفاع از حریم اهل بیت در عرصه فکر و اندیشه ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: شهادت شهید حججی به عنوان یک دانش‌آموخته دانشگاه برای دانشگاه‌ها افتخارآفرین است و میزبانی از چنین جوانانی به دانشگاه‌ها هویت و شخصیت می‌بخشد.

هاشمی در پایان این دیدار با اشاره به استجابت دعای خانواده شهدا از سوی خدواند، از والدین شهید حججی درخواست کرد برای مسئولان کشور به‌ ویژه مسئولان آموزش عالی دعا کنند.

نظرات بسته شده است.