تقدیر رهبری از «علا» برای شعر شهید حججی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از پارس نیوز،

افشین علا در مطلبی با عنوان «پاسخی به قدرشناسی رهبر انقلاب اسلامی» در کانال تلگرامی اش نوشت:

طی تماسی از دفتر مقام معظم رهبری، پیام سپاس و قدردانی ایشان به خاطر دو شعری که برای شهید محسن حججی سرودم به اطلاع بنده رسید.

ایشان پیش از این نیز در ملاقات ها، یا از طریق دفترشان و گاه با ارسال دستخط، بابت سرودن اشعار آئینی و انقلابی از بنده تشکر و قدردانی کرده اند.

توجه ایشان به این گونه اشعار، همراه با نکته سنجی و قدرشناسی شان همان قدر برایم ارزشمند است که از بی خبری، قدرنشناسی و نخوت برخی مسئولان فرهنگی کشور ملول و آزرده خاطرم.

البته سرودن شعر برای شهیدان، در برابر عظمت حماسه آنان، هنری نیست که بخواهم بابت آن به خود ببالم یا از کسی طلبکار باشم. ولی نمی توان از کنار این گونه ظرافت های رفتاری رهبر انقلاب از یک سو، و بی مهری های مسئولان اجرایی و فرهنگی از سوی دیگر، بی تفاوت گذشت.

بسیاری از صاحبان قدرت و جناح های سیاسی نشان داده اند چهره های فرهنگی را فقط برای ایام تبلیغات و جلب آراء مردم می خواهند و چون به مراد خود رسیدند، دغدغه های ما را فراموش می کنند. در حالی که بلندپایه ترین مقام رسمی و معنوی نظام، بدون در نظر گرفتن گرایش های سیاسی افراد، در همه حال ناظر و مشوق نیروهای وفادار به ارزش های انقلاب اسلامی است.

لازم است بنده نیز علی رغم همه تلخکامی ها، بار دیگر اعلام کنم همین حسن ظن و قدرشناسی رهبر فرزانه انقلاب را از همه پست ها، مقام ها و رانت ها ارزشمندتر می دانم و به فضل الهی، موهبت شاعر اهل بیت(ع) و انقلاب بودن را با تعلق به هیچ جناح، جایگاه و منصبی عوض نخواهم کرد.

بنده ی پیر خراباتم که لطفش دائم است

ورنه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست…

 19/06/1396

نظرات بسته شده است.