مراسم اربعین شهید حججی در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از آستان مقدس حضرت معصومه(س)، مراسم یادبود سرداران بی‌سر، اربعین شهید محسن حججی و گرامیداشت ۳۰۰ شهید مدافع حرم شب گذشته با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س)، سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی دیگر از مسؤولان ملی و استانی در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیت الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری تجاوز به مرزها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را تجاوز به حرم الهی دانست و خاطرنشان کرد: هر چند اکنون امام زمان(عج) حضور آشکار میان مردم ندارند اما دولت ایشان هیچ مرزی ندارد به همین لعت دست مدیریتی حضرت با تمام وجود در شکست استکبار جهانی قابل احساس است.

آیت‌الله محسن اراکی با بیان اینکه امثال شهید حججی‌ها و رزمندگان جبهه مقاومت آبروی اسلام را حفظ کرده‌اند، افزود: به برکت این افراد اکنون خون تازه‌ای به پیکره نظام اسلامی تزریق شده است.

همچنین سفیر سابق ایران در لیبی به عنوان دیگر سخنران این مراسم از استمرار دشمنی‌های غرب در دوره‌های مختلف یاد کرد و افزود: داعش و دیگر گروه‌های تکفیری توسط استکبار جهانی برای مقابله با تفکر شیعی با محوریت جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد اما به برکت رشادت‌های رزمندگان تا کنون این گروه‌ها نتوانسته به اهداف خود برسند.

حسین اکبری با بیان اینکه ایران بدون تفکر انقلاب در یک نقطه متوقف می‌شد، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال سرنگونی نظام اسلامی است اما به برکت اندیشه و تفکر عاشورا تا کنون نتوانست در مورد ایران به نتیجه برسد؛ بدون بسیج هیچ مجموعه‌ای نمی‌توانست مقابل جریان‌های افراطی کنونی در سطح منطقه ایستادگی کند.

لازم به ذکر است، در این مراسم از پدر شهید محسن حججی با اهدا هدایایی تقدیر شد.

نظرات بسته شده است.