دانش‌آموزان با یاد شهید حججی به کلاس درس می‌روند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمدحسن قائدی‌ها   امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: طبق آخرین آمار قریب به 860 هزار دانش‌آموز اول مهر امسال در استان اصفهان بر سر کلاس‌های درس می‌روند.

وی با بیان این که اطلاعات بیش از 98 درصد از دانش‌آموزان در سامانه سنا ثبت شده است، افزود: ساماندهی 6 هزار واحد آموزشی در سه دوره تحصیلی ابتدائی، متوسطه اول، متوسطه دوم و فنی انجام گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: زنگ شکوفه‌ها چهارشنبه 29 شهریور به صورت استانی و با حضور مسؤولان استانی در دبستان شهید ربانی به یاد همه شهدای دفاع مقدس به صدا در خواهد آمد.

قائدی‌ها اضافه کرد: زنگ رسمی مدارس به یاد شهید حججی با حضور مسؤولان استانی و با کسب اجازه از خانواده ایشان ساعت 8 صبح روز شنبه اول مهر در هنرستان محل تحصیل شهید، هنرستان شهدای فرهنگی نجف‌آباد نواخته می‌شود.

وی درباره پروژه مهر عنوان کرد: پروژه بازگشایی مدارس نیاز به انجام مقدماتی دارد که بخشی از آن از طریق دستورالعمل وزارتی، تکالیفی را برعهده استان‌ها قرار می‌دهد و مسؤولیت اصلی بر عهده شورای آموزش و پرورش و استانداری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در راستای اجرایی شدن هرچه بهتر پروژه مهر در استان اصفهان به  تشکیل شش کارگروه‌ اشاره کرد و گفت: کارگروه‌های فضا و تجهیزات، ساماندهی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، امنیت و حراست، مدارس غیردولتی و کارگروه نظارت برعملکرد و ارزیابی تشکیل شده است‌.
وی در خصوص کارگروه فضا و تجهیزات تصریح کرد: بررسی میزان نیاز کلاس های درسی و تعداد مداس در هر دوره و بررسی جابه جایی های احتمالی در شهرستانها و نواحیو همچنینی پیگیری تجهیزات مورد نیاز و از بین بردن مشکلات برعهده این کارگروه است.

قائدی‌ها تعداد واحدهای آموزشی و پرورشی نوساز اضافه شده در استان اصفهان را 92 واحد دانست و عنوان کرد: این 92 واحد شامل 60 واحد مدرسه در مقاطع مختلف و 32 واحد غیرآموزشی با کاربرد پرورشی، ورزشی و فرهنگی است.

وی در ادامه گفت: با این 60 واحد تعداد 411 کلاس درسی به مجموعه کلاسهای موجود افزوده خواهد شد که بالغ بر 80 میلیارد تومان جهت آماده سازی آن هزینه شده و 60 میلیارد تومان هزینه ساخت به دست خیرین مدرسه ساز استان اصفهان و باقی از طرف دولت تأمین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان دومین کارگروه مدیریت پروژه مهر را ساماندهی معرفی و اظهار کرد: این کارگروه  وظیفه جذب معلم، ساماندهی نقل و انتقال و جابهجایی های احتمالی معلمین، صدور ابلاغ تعیین محل خدمت آنها است.

وی به کارگروه تبلیغات و اطلاع رسانی اشاره وخاطرنشان کرد: کارگروه سوم مسؤولیت آماده کردن فضاهای تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و هماهنگس های لازم بین دستگاه ای اجرایی مختلف مانند پلیس، شهرداری اتوبوس رانی و … را برعهده دارد.

قائدی‌ها درخصوص کارگروه امنیت  و حراست تاکید کرد:  وظیفه مهم کنترل زوایای مختلف ایمن سازی وشناسایی فضاهای غیرایمن و معرفی آنها به کارگروه فضا و تجهیزات در جهت ایجاد فضی امن فیزیکی و همچنین روانی و اجتماعی برعهد چهارمین کاگروه است.

وی اضافه کرد: ساماندهی و نظارت بر ثبت نام ، راه اندازی، تاسیس و افتتاح و صدور مجوز مدارس غیردولتی نیز از فعالیت های پنجمین کارگروه مدارس غیرانتفایی است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره  اخرین کارگروه عنوان کرد: کارگروه نظارت برعملکرد و ارزیابی آخرین کارگروه ایجاد شده است که  در مدیریت پروژه مهر همکاری داشت.

 

نظرات بسته شده است.