جامعه شهید حججی از هیاهوی ترامپ نمی ترسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله محسن اراکی شامگاه پنجشنبه در مراسم اربعین شهید محسن حججی و یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» اظهار کرد: جامعه شهید پرور از کید دشمن نمی هراسد و اگر آسیب ببیند حزنی به دل راه نمی دهد.
وی افزود: رابطه ای بین محبت محمد و آل محمد (ص) و جامعه اسلامی وجود دارد و همانطور که قرآن کریم فرموده، عشق به اطاعت از رسول تضمین کننده جامعه اسلامی است.
اراکی ادامه داد: تعریف جامعه ایمانی این است که امت رسول اکرم به دو پیمان وفادار است که این دو رکن قوام جامعه اسلامی است، یکی از این ارکان امین بودن به فرمان رسول و دیگری نصرت و یاری کردن دین خدا است.
وی عنوان کرد: نشانی که به شهدای حرم می دهند از اینجا آمده است که آنها شهدای حریم خداوند هستند، حرم حسینی آن چند چادر نبود، آنها نماد حرم الهی بودند.
رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلاامی تصریح کرد: هر جا مرز احکام الهی شکسته شود، حرم خدا شکسته شده است و هرجا جامعه اسلامی اطاعت از فرمان خدا و رسولش را سبک بشمارد حرم خدا را شکسته، لذا شهادت و انقلاب حضرت سید الشهدا (ع) نیز دفاع از حرم الله بود.

** حسین بن علی (ع) شهید حرم الهی بود
آیت الله اراکی تاکید کرد: حسین بن علی (ع) نماد شهید حرم الهی و پاسداری از مرزهای خداوند بود و به ما آموخت که امروز در جهان، امتی زنده است که خون خود را از شهیدان گرفته است.
وی اضافه کرد: جامعه بازمانده شهیدان، جامعه مقاومی می شود که ستم ناپذیر است، سلطه بیگانه را نمی پذیرد و رشد و پیشرفت خواهد کرد.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه جامعه شهید پرور، بی تفاوت نیست زیرا بی تفاوتی مرگ یک جامعه است، اظهار کرد: جامعه زمان سید الشهدا (ع) هم در برابر سلطه منافقان بی تفاوت بود، اما خون سید الشهدا سبب شد تا جامعه اسلامی برای همیشه برای شورش در مقابل ظلم آماده باشد.
آیت الله اراکی یادآور شد: مقاومت فقط در جنگ نیست، مقاومت در دستیابی به دانش، مقاومت و توانمند شدن در عرصه اقتصاد، مقاومت در عرصه دفاع از ارزش های اخلاقی در فضای حقیقی و مجازی نیز وجود دارد.
وی ابراز امیدواری کرد خداوند روح مقاومت و برکت را در دل مردم و ملت ایران رشد دهد.
مراسم اربعین شهید حججی و یادواره ادبی «چله کوچ چلچله» امروز، 30 شهریورماه در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جمعی از روحانیان اهل سنت کردستان و شماری از شاعران آیینی برگزار شد.
در این مراسم، تعدادی از شاعرانی که بهترین اشعار را در وصف شهید حججی سروده اند از جمله حاج علی انسانی، سید حسین متولیان، مجتبی میرشکاری و افشین علا به شعرخوانی پرداختند.
در بخشی از برنامه سرودهای حماسی و موسیقی در رثای شهید حججی و دیگر شهیدان مدافع حرم توسط هنرمندان اجرا شد و در پایان مراسم از تابلوی نیزارهای سوخته به همین مناسبت رونمایی شد.
محسن حججی شهید مدافع حرم 25 ساله اهل نجف آباد اصفهان و عضو لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که حدود چهل روز پیش به اسارت اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه در آمد و دشمنان اسلام پس از به اسارت درآوردن وی، سر از پیکر پاکش جدا کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز پس از شهادت حججی در دیدار جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی از استان های یزد و همدان فرمود: شهید حججیِ عزیز در دنیایی که روزنه‌های اغواگر صوتی و تصویری فراوانی وجود دارد، چنین درخشید و خداوند او را همچون حجتی در مقابل چشم همگان قرار داد.
فراهنگ**3079**1540**1055
خبرنگار: علی اسدی* انتشار: زینب کارگر

نظرات بسته شده است.