اعتراض سردبیر رجا به سخنرانی لاریجانی در تشییع شهید حججی

سرویس سیاسی فردا: علی نادری سردبیر پایگاه خبری رجا در یادداشتی که در کانال شخصی خود منتشر کرد به انتخاب علی لاریجانی به عنوان سخنران مراسم تشییع شهید محسن حججی اعتراض کرد.

متن این یادداشت بدین شرح است:‌ اعلام شده است که آقای علی لاریجانی سخنران مراسم تشییع پیکر شهید حججی است.

این خبر را باید یکی از بارزترین نشانه های ابتذال معانی در عرصه سیاست این روزهای ایران قلمداد کرد.

حججی نماد چیست؟! نماد یک جوان گمنام بی سر و صدا که برای کارهای فرهنگی که بعضا آنها را تمسخر می کنیم مثل فروش چند عدد کتاب یا کار جهادی در روستاهای دور افتاده، جوانی سپری کرده و بعد از آنهم بی سر و صدا رفته سوریه و در یک بیابان یکی از نیروهای معمولی مقری بوده که قرار بوده مقابل تک داعش بایستند.

نماد کار گمنام، نماد اخلاص محض در انجام کوچکترین و ریز ترین کارهایی که بعنوان فعالیت اجتماعی می شود انجام داد. نماد دوری از رانت و دوری از شهرت و دوری از دنیا.

و از همه مهمتر نماند جوان مومن انقلابی. این را حد اقل دوبار رهبر انقلاب بیان کرده اند و او را نماد جوان های مومن انقلابی دوران کنونی ما دانسته اند.

نماد جوانی اهل جهاد و حضور در میادین دفاع و نبرد.

حالا نسبت سخنران را با این نمادها بسنجیم!

فقط یک نمونه اش برخورد علی لاریجانی با جوان مومن انقلابی در راهروهای دادگاه های فرهنگ و رسانه؛ جهاد و شهادت و دوری از رانت و #ژن_خوب و … بماند.

مجلس و برخورد با نمایندگان انقلابی آنجا، مناسبات با روحانی و اعتدالیون و لیست امیدو اخیرا حسن خمینی و محمد خاتمی را هم اصلا نادیده بگیریم؛ تصویب برجام را که صدها جوان مثل حججی حاضر بودند برای تصویب نشدنش جان بدهند و …
بی خیال عکس یادگاری با حججی بشوید؛ در این عکس لخت بودن پادشاه خیلی زیاد توی ذوق خواهد زد.

نظرات بسته شده است.