شهادت “شهید حججی” عاشورا را برای جهانیان تداعی کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, حجت الاسلام محمود ترابی, پیش از ظهر امروز در همایش " احلی من العسل" در مصلی امام جعفر صادق ( ع)  اظهار داشت: زمانی که حضرت قاسم ( ع) به امام حسین ( ع)  گفتند "مرگ از عسل برای من گواراتر و شیرین‌تر است", این سخن سبب شد تا همه عالم به او اقتدا کنند و الگویی برای نوجوانان و جوانان شود.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس افزود: امروز جنگ تمام شده اما رزم و مجاهدت برقرار و ادامه دارد و تا زمانی که اسرائیل با توطئه بارزانی را و آمریکا با توطئه طالبان را حمایت می‌کند باید به رزم و مجاهدت ادامه دهیم.

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: امروز با اتفاقاتی که در جهان می‌افتد و دشمن سعی دارد تا اسلام‌هراسی کند و اسلام را بد جلوه دهد, نیاز به رزمندگانی مانند قاسم ابن حسن داریم تا از دنیا دل بکندند و مانند شهید حججی از اسلام دفاع کنند.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: یکی از ذخایر کربلا و عاشورا رجزهایی است که در آن زمان برای جنگ تن به تن خوانده می‌شد و حضرت قاسم (ع)  به جای اینکه در این رجز از خود صحبتی کند, می‌گوید, امیر و آقای من امام حسین(ع)  است و عجب امیر و آقایی است که مایه خوشحالی و چشم روشنی پیامبر اکرم( ص) است.

حجت الاسلام ترابی یادآور شد: یک نوحوان که در آن زمان فردی او را نمی‌شناخت این‌گونه خود را معرفی کرده و دشمن را به مبارزه می‌طلبد و جوانان ایران اسلامی باید با الگو و تبعیت از این نوجوان شجاع, از اسلام و کشور خود دفاع کنند.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس گفت: شعار امام حسین(ع) با مضموم "هیهات من الذله" نیز باید شعار همیشگی ما باشد و ما باید شعار امام حسین (ع) و حضرت قاسم ( ع) را سرلوحه خود قرار داده و بدانیم ذلت از ذات ما دور است و هرگز تسلیم و زیر بار ذلت نخواهیم رفت.

حجت الاسلام ترابی اظهار کرد: در مجالس عزاداری امام حسین ( ع) نوجوانان و جوانان شهر ما, مداحی‌ها و عزاداری‌های خوبی انجام می‌دهند و این نشان‌دهنده این است که می‌توان هیئت بزرگی از نوجوانان و جوانان در سطح شهرستان داشته باشیم و حتی این عزیزان می‌توانند در سطح کشوری برنامه اجرا کنند.

نظرات بسته شده است.