شهیدحججی نماد عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی شده است/ مدافعان حرم، مدافع شرافت انسانی‌اند/ دیدار با پدر شهیدحججی و مناعت طبع او

وهب همدانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه شهید حججی به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک حجت بر ما بود، اظهار کرد: نوع شهادت شهید حججی تأییدی بر این امر است؛ زمانی که داعشی‌ها در آن منطقه حمله کردند شهید حججی در بین رزمندگانی تا آخرین فشنگ جنگید با بدنی مجروح و لبانی تشنه اسیر شد.

وی به شرایط اسارت شهید حججی و ایجاد تحول با انتشار فیلم آن در دنیا اشاره کرد و گفت: شهادت شهید حججی نیز مظلومانه بود، این اتفاقات برای همه ما یک پیام دارد، اینکه اگر ما خود را برای خدا خالص کنیم خدا نیز چنین عظمتی به ما می‌دهد.

فرزند ارشد سردار شهید همدانی بیان کرد: با خالص کردن خود برای خدای متعال، «من حیث لا یحتسب» یعنی از جایی که فکر نمی‌کنیم روزی شهادت را به ما عطا می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه امروز شهیدحججی به نماد عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی در دنیا تبدیل شده است، افزود: امروز همه با هر عقیده‌ای در مقابل عملکرد شهید حججی احساس غرور کرده و او را تکریم می‌کنند.

وهب همدانی با اشاره به دیدارش با پدر شهیدحججی و سلامت، عزت، افتادگی و مناعت طبع او اظهار کرد: به طور حتم این ویژگی‌ها در تربیت این شهید بزرگوار نقش موثری داشته است.

وی با تأکید بر اینکه بازگشت شهید حججی تحول عظیمی را در جامعه رقم خواهد زد، ادامه داد: شهید حججی به همه ما این درس را داد که پست، مقام و متاع دنیا ناچیز است و آنچه می‌ماند آخرت است و رضای خداوند و ائمه اطهار(ع).

فرزند شهید همدانی با انتقاد از برخی بی‌اخلاقی‌ها و انتصابات موروثی در کشور گفت: این آقایان در برخی پست‌ها می‌آیند و می‌روند اما کسی بعدها اسمی از آنها نمی‌برد، شاید چند سال بعد هم فراموش شوند، اما شهید حججی که قبل از شهادت ناشناخته بود به خاطر کار برای رضای خدا نامش ماندگار و جاودانه شد.

 وی با اشاره به صحبت‌های شهید سردار همدانی در خصوص جوانان ایران، گفت: شهید همدانی نیز بارها این موضوع را به ویژه در مورد نسل جوان تأکید کردند که اگر موضوعی کشور و اسلام را تهدید کند جوانان امروز ما اگر بهتر از نسل دفاع مقدس نباشند کمتر از آنها نیستند.

وهب همدانی اظهار کرد: امروز می‌بینیم جوانان دهه هفتادی چگونه دفاع می‌کنند؛ شهید حججی با وجود فرزند و همسر در اوج جوانی از همه علایق خود گذشت و برای اعتقادش به سوریه رفت.

*مسؤولان بدانند برای منصب‌هایی که دارند، بهای بسیاری داده شده است

وی با تأکید بر اینکه امیدوارم همه ما از شهید حججی و امثال این شهید بزرگ الگو بگیریم، افزود: مسؤولان بدانند برای صندلی‌هایی که به آن تکیه زده‌اند بهای بسیاری داده شده و مسوولیت سنگینی دارند، اگر بدانند شاید برای این پست‌ها سر و دست نشکنند.

وهب همدانی در ادامه برخی اظهارات علیه مدافعان حرم را ناشی از شیطنت‌های رسانه‌ای بیگانگان دانست و ادامه داد: بخشی از صحبت‌ها نیز مربوط به شبهات و سوالاتی بود که در ذهن برخی افراد ایجاد شده بود، البته امروز فکر نمی‌کنم دیگر کسی در کشور دیدگاه اشتباه این افراد در مورد مدافعان حرم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز مردم به ضرورت این دفاع رسیده‌اند، تصریح کرد: با اتفاق ورود تروریست‌ها به ساختمان مجلس شورای اسلامی، مردم ضرورت حضور مدافعان حرم در خارج از مرزهای کشور را درک کردند، اگر مدافعان حرم نبودند هر روز شاهد این اتفاقات در گوشه و کنار این مملکت بودیم.

فرزند شهید همدانی به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: در صورتی که مدافعان حرم برای دفاع از امنیت ملی در آن طرف مرزها حضور نداشتند حداقل این بود که باید در همدان و کرمانشاه با تروریست‌ها می‌جنگیدیم، اگر آن اتفاق نیز نمی‌افتاد همین گروه‌ها که وارد ایران می‌شدند هر روز یک خرابکاری و یک مشکلی ایجاد می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه ما پیرو مکتب اسلام هستیم و اسلام مکتبی است که مولا علی(ع) زمانی که خلخالی از پای زن یهودی کشیدند، می‌فرماید اگر کسی به خاطر این مصیبت دق کند جا دارد، خاطرنشان کرد: ما پرورش‌یافته چنین مکتبی هستیم.

وهب همدانی با بیان اینکه در جریان دفاع در سوریه، عراق و دیگر نقاط بحث این نیست که فقط دنبال دفاع از تمامیت ارضی خود هستیم، ادامه داد: این نگاه یک نگاه سطحی است، زیرا دین اسلام به ما تأکید کرده هر گاه صدای مظلومی را شنیدیم باید در مقام دفاع از آن برآییم.

*شهید همدانی می‌گفت صدای مظلوم را هر جا بشنوم یاری‌اش خواهم کرد

وی به قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: امروز هر انسانی با هر عقیده‌ای که نفس می‌کشد مدیون امام حسین (ع) برای همان قیام است چراکه این قیام برای این بود که بندگان را از جهالت، نادانی، سرگشتگی و گمراهی نجات دهد.

فرزند ارشد سردار شهید همدانی حضور مدافعان حرم در آن سوی مرزها را فراتر از بحث‌های موجود و عمیق‌تر دانست و اظهار کرد: شاید به همین دلیل نیز رهبر معظم انقلاب فرمودند شهدای مدافع حرم اجر دو شهید را دارند.

وی به بیان خاطرات خواهرش در کتاب خاطراتشان در خصوص سردار همدانی اشاره کرد و افزود: خواهرم خطاب به پدرم در روزهای آخری که می‌خواستند به سوریه بروند، گفت، «نمی‌شود شما نروید افراد دیگری هستند که بروند، شما چند سال رفتید و کار خودتان را انجام دادید و اثرگذار بودید به افراد دیگری واگذار کنید» پدر گفت «اگر من صدای یک انسان مظلوم را در آمریکا هم بشنوم متوجه می‌شوم و در صورتی که زمینه مهیا باشد بروم برای کمک به او دریغ نمی‌کنم».

وهب همدانی ضمن اینکه نگاه دین اسلام را یک نگاه متعالی انسانی عنوان کرد نه نگاه صرف ملی و یا مذهبی، در پایان از مسوولان خواست به مردم شهیدپرور و ولایی ایران خدمت کنند چراکه آنها صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند.

انتهای پیام/ذ

نظرات بسته شده است.