شهید حججی درس گرفته نهضت سیدالشهدا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، غلامحسین نارنجی صبح امروز در همایش احلی من العسل اظهار داشت: محور ابا‌عبدالله یک مجموعه کامل برای هر کسی است که در دنیا باید بنا را به درس گرفتن از آن بداند.

وی با بیان اینکه قافله اباعبدالله درس‌های عظیمی برای همه اقشار جامعه دارد افزود: حرکت سید الشهدا برای استقرار دین جدش بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه نامگذاری هر روز از ایام محرم به این معنا نیست که آن بزرگواران در آن روز به شهادت رسیدند بلکه به این دلیل است که به هریک از شهدا پرداخته شود.

نارمنجی با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهید حججی تصریح کرد: امروز شهید حججی درس گرفته این نهضت در تهران بر دوش مردم تشییع می‌شود.

وی با بیان اینکه درس شهدا به انسان‌های عالم، زمان شناسی، حفظ دین و رفتار خوب است خاطرنشان کرد: نهضت سید الشهدا این درس را به خوبی نشان داد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت زمان شناسی یادآور شد: دانش آموزان در زمان خود و در این برهه از زمان که آسیب‌های اجتماعی بسیار است وظایفی را برعهده دارند.

نارمنجی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند "شهید حججی درس گرفته این مکتب است" اظهار داشت: شهید حججی‌ها این انتخاب را کردند یعنی نسبت به زمان خود دقت و آگاهی داشتند و به درستی عمل کردند و ما نیز نباید نهضت سید الشهدا را یک لایه بدانیم بلکه باید به لایه‌های درونی آن نفوذ کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برای اوج گرفتن باید به شیوه‌هایی که سفارش شده است متوسل شویم به اهل بیت و قرآن متوسل شویم و مسیر زندگی خود را از قرآن بیاموزیم.

نظرات بسته شده است.