شهید حججی شور و حال عاشورایی به ایران داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام موسوی متقی در همایش 2 هزار نفری نوجوانان عاشورایی با عنوان احلا من العسل که در امامزاده حسن تهران برگزار شد، با اشاره به تشیع جنازه شهید حججی که صبح امروز در میدان امام حسین(ع) برگزار شد، گفت: در حالی در هفته دفاع مقدس قرار داریم که تشیع جنازه شهید حججی توانست شور و حال حسینی به ایران دهد. 

وی با بیان اینکه روز ششم محرم متعلق به قاسم‌بن الحسن است، افزود: همایش احلا من العسل درحالی در امامزاده حسن تهران برگزار می‌شود که این مراسم در 317 امامزاده دیگر ایران هم‌زمان برگزار شده است. 

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه جمله احلا من العسل به معنی شیرین‌تر از عسل است، تصریح کرد: امروز 2 هزار نوجوان عاشورایی در امامزاده حسن تهران تجمع کردند تا بار دیگر بیعتی مجدد با امام حسین(ع) و قیام کربلا داشته باشند. 

وی گفت: حفظ اسلام واقعی و دین رسول الله به عنوان دینی حقیقی از مهمترین اهداف قیام سیدالشهدا(ع) بوده است که حتی این قیام امام معصوم، از امر به معروف و نهی از منکر هم بالاتر است. 

وی افزود: مسلمان بودن تنها به اعلام زبانی آن نیست، بلکه باید در عمل در زندگی برای دین حقیقی اسلام کوشید و اجرای واقعی آن را در دستورکار خود قرار داد. 

حجت‌الاسلام موسوی متقی تصریح کرد: امام حسین(ع) برای اجرای دین واقعی اسلام شهید شد و قیامش برای جلوگیری از بین رفتن دین بود، لذا باید اهمیت دین را به خوبی شناخت.

وی با بیان اینکه عاشورا و کربلا در دنیای امروز همچنان وجود دارد، با اقدامات مختلف به روز می‌شود و تمام شدنی نیست، اظهار داشت: شهید حججی ثابت کرد که می‌توان یار صدیق امام حسین(ع) بود و کربلاگونه رفتار کرد، در حالی که برخی‌ها می‌کوشند فقط نام اسلام را زنده نگه دارند، اما باید تلاش کرد علم امام حسین(ع)، کربلا و عاشورا همچنان بالا مانده و در جهت دین حقیقی اسلام تلاش کرد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید حسینی زیست و حسینی شهید شد، ضمن اینکه اطاعت از ولی امر و ولایت فقیه و نایب برحق امام زمان یعنی مقام معظم رهبری را باید در دستورکار قرار داد و بدانیم که تبعیت از ایشان امری واجب است. 

نظرات بسته شده است.