شهید حججی گواه ذلت‎ناپذیری ملت بزرگ ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،سید محمد حسینی شامگاه سه‌شنبه در شب ششم محرم در جمع عزاداران حسینی هیئت حیدریون گرگان اظهار داشت: امروز باید با مرور تاریخ اسلام و رویداد‌های مهم رخ داده در ۱۴ قرن اخیر و تبیین و تحلیل آن، ببینیم در کجای تاریخ ایستاده‎ایم که از جمله این اتفاقات مهم حادثه عظیم عاشورا و شهادت امام حسین (ع) است.

وی افزود: حرکت امام حسین (ع) اساسا یک حرکت بزرگ سیاسی برای اصلاح جامعه اسلامی در آن زمان بود که در دل این قیام الهی نکات و عبرت‌های بسیار زیادی وجود دارد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما باید از قیام حسینی درس بگیریم و با عبرت‌آموزی از واقعه بزرگ عاشورا، در مواجهه با دشمنان درست تصمیم بگیریم و رفتار کنیم و فریب دشمنان را نخوریم و تسلیم نشویم.

حسینی گفت: بزرگترین درس حماسه حسینی، جهاد فی سبیل الله و ایثار و شهادت‌طلبی و انقلاب در راه خدا است که زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دوران دفاع مقدس ما شده است.

وی اظهار کرد: هر جا که ما از تفکر انقلابی و جهادی فاصله گرفتیم، خسارت و آسیب دیدیم و ضرر کردیم. مثلا با وجود این هم تنزّل در چند سال اخیر در مقابل آمریکا و غرب و دادن این همه امتیازات و از دست دادن سرمایه‎های عظیم کشور چه چیزی بدست آوردیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمریکا و طرف‌های غربی به هیچ یک از تعهدات خود در برجام عمل نکردند، بلکه اقدامات خصومت‌آمیز جدیدی علیه ایران و انقلاب اسلامی را رقم زدند و مدعی و طلبکار مذاکره و برجام در باب صنعت موشکی و حقوق بشر و … هستند.

حسینی افزود: کار بجایی رسید که امروز و پس از ۴ سال خسارت بار، روحانی و ظریف می‎آیند و می‌گویند که مذاکره با آمریکا فایده‎ای ندارد، آمریکا به تعهداتش عمل نمی‎کند و این همان حرفی است که از همان ابتدا بسیاری از دلسوزان می‌گفتند و ابراز نگرانی می‌کردند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: باید جامعه ما دارای روحیه ایستادگی، شکست‌ناپذیری و ذلت‌ناپذیری باشد و فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت‌طلبی در آن ترویج و توسعه یابد تا یک جامعه قوی و الهام‌بخش باشیم.

وی گفت: تلألو شهید محسن حججی و مهم‎ترین ویژگی شاخصش، جوان بودن و از نسل جدید انقلاب اسلامی بودنش است که بهترین گواه ذلت‌ناپذیری و عظمت شهادت‌طلبی ملت بزرگ ایران است.

نظرات بسته شده است.