همایش «احلی من العسل» با یاد شهید «حججی» در سراسر استان مرکزی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همایش دانش آموزان نوجوان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل» همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های استان مرکزی با یاد شهید «حججی» برگزار شد.

اراک:   همایش «احلی من العسل»با حضور دانش آموزان عاشورایی در اراک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛همایش دانش آموزان نوجوان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل» همزمان با سراسر کشور در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

صبح امروز دانش آموزان نوجوان اراک به یاد قاسم ابن الحسن، جوان رشید دشت کربلا سوگواری کردند و جلوه هایی زیبا از عشق و ارادت خود به اهل بیت علیهم السلام را به تصویر کشیدند.

 

خمین:

همایش « احلی من العسل» در خمین برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛ به نقل از خمین نیوز؛ همزمان با ششمین روز محرم به یاد حضرت قاسم(ع) همایش بزرگ "احلی من العسل" با حضور دانش‌آموزان خمینی در امامزاده ابوطالب(ع) شهرستان خمین برگزار شد.

در این روز با یاد ۱۳ ساله کربلا، حضرت قاسم(ع)، نوجوانان و جوانان دانش‌آموز شهرستان خمین با شرکت در همایش سراسری "احلی من العسل" با سرور و سالار شهیدان تجدید بیعت کردند.

شازند:

همایش «احلی من العسل» در شازند برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛کمال آبادی مدیرآموزش و پرورش شهرستان شازند در حاشیه همایش احلی من العسل که صبح امروز در مدرسه علامه حلی شازند برگزار شد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شازند ما، گفت: قاسم ابن الحسن(ع) الگوی نیک نهادی بود که در پاسخ به ندای ولی خود با واژه «الموت احلی من العسل» به جهانیان ثابت کرد که جنگاوری در راه دین خدا محدود به سن و سال نیست.

 

وی با اشاره به اینکه این برنامه با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهید نوجوان واقعه کربلا حضرت قاسم (ع) برگزار می‌شود افزود: الگوسازی برای نسل جوان و نوجوان از سیره ائمه معصومین(ع) از جمله اهداف برگزاری این همایش است و هر سال با شکوه تر از قبل برگزار می شود.

مدیر آموزش و پرورش شازند اضافه کرد: برگزاری این همایش و برنامه های مختلف در ایام محرم فرصتی است تا دانش آموزان با قیام امام حسین(ع) و نقش یاران باوفای سرور و سالار شهیدان و فرهنگ دینی و اسلامی بیشتر آشنا شوند.

کمال آبادی عنوان کرد: این مراسم با حضور ۴۰۰ نفر از دانش آموزان دوره متوسطه مدارس سطح شهرستان در دبیرستان علامه حلی شازند برگزار شد.

دانش آموزان شهرستان شازند در این مراسم در قالب هیئات مذهبی نوجوانان عاشورایی به صورت دسته سینه زنی به عزاداری پرداختند.

 

تفرش:

سوگواره «احلی من العسل» در تفرش برگزار شد+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش، همزمان با سراسر کشور و در ششمین روز از ماه محرم، همایش «احلی من العسل» با حضور نوجوانان عاشورایی در تفرش برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان پسر به صورت دسته های عزاداری از میدان آزادی به طرف امامزاده محمد(ع) حرکت کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در همایش «احلی من‌العسل» دانش‌آموزان ساوجی؛ شهدا واسطه فیض الهی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛ به نقل از نارخبر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در همایش دانش آموزی «احلی من العسل» این شهر گفت: افق دید و منطق آسمانی حضرت قاسم بن الحسن(ع) درباره شهادت موجب جاوادنگی ایشان و نامگذاری این مراسم بنام« احلی من العسل» شد.

وی افزود: اگر سوال و جواب بین امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) نبود و این نوجوان در پاسخ،شهادت را شیرین تر از عسل عنوان نمی کرد، شهادتش این چنین ماندگار نمی شد.

حضرت قاسم(ع) درس حقارت دنیا را به ما داد

حسینی بیان کرد: بعضی ها حاضرند به هر قیمتی زندگی کنند و پُست و مقام داشته باشند ولی حضرت قاسم(ع) درس نگاه حقارت داشتن به دنیا را به ما آموخت.

وی ادامه داد: شما نوجوانان هم باید از شهدا درس آزادگی را بیاموزید، علم و ثروت وقتی ارزش دارد که در راه خدا باشد.

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

شهدا واسطه فیض الهی هستند

امام جمعه ساوه با اشاره به مراسم تشییع شهید حججی اظهار کرد: شهدا واسطه فیض الهی هستند، حضرت قاسم(ع) حجت خدا بر شهید حججی و فهمیده ها است و آنها نیز حجتی بر ما هستند.

وی افزود: امروز جوانان شهید حججی را قهرمان و الگوی خود می دانند و شما جوانان، رویش‌های جدید انقلاب هستید.

پس از سخنرانی، مداحان در عزای حضرت قاسم(ع) و شهدای کربلا نوحه سرایی کردند و در پایان میثاق نامه نوجوانان ساوجی با شهدای کربلا قرائت شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

 

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

 

احلی من عسل دانش آموزان ساوه

 

خنداب:

همایش «احلی من العسل» با حضور ۷۰۰ دانش‌آموز خندابی برگزار شد+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، همایش «احلی من العسل» به یاد شهید نوجوان کربلا، حضرت قاسم ابن الحسن(ع)، صبح امروز همزمان با سراسر کشور در شهرستان خنداب برگزار شد.

این همایش در نقاط مختلفی از شهرستان خنداب از قبیل، امامزاده محمد مسعود(ع) شهر خنداب، مدرسه شهید رجایی جاورسیان و برخی از واحدهای بسیج دانش‌آموزی برگزار شد.

مظفری، مسئول بسیج دانش‌آموزی شهر خنداب در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: این همایش صبح امروز با حضور دانش آموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورا و آشنایی جوانان و نوجوانان با شهید ۱۳ ساله دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار شد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی شهر خنداب با اشاره به شخصیت برجسته حضرت قاسم(ع) بیان کرد: نوجوانان ما باید درس اخلاق، ادب و بزرگی را از حضرت قاسم یاد گرفته و آن را در زندگی خود به کار بگیرند.

وی افزود: همایش «احلی من العسل» هر ساله با همکاری بسیج دانش‌آموزی، اداره آموزش و پرورش و اداره اوقاف در شهرستان خنداب برگزار می‌شود.

مظفری در پایان خاطرنشان کرد: امسال نیز این همایش همزمان با سراسر کشور و با حضور ۷۰۰ دانش‌آموز در شهر خنداب و جاورسیان برگزار شد.

 

 

 

 

فراهان:

برگزاری همایش «احلی من العسل» با حضور دانش‌آموزان حسینی در فراهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر؛ همایش دانش آموزان نوجوان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل»همزمان با سراسر کشور در شهرستان فراهان برگزار شد.

 

 

 

نظرات بسته شده است.