وصیت، شهادت و مردانگی شهید «حججی» برای ما درس و عبرت است/بصیرت؛ پیام اصلی قیام عاشورا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سفیرآشتیان، یادواره «آبروی محله، افتخار کوچه‌ها» با محوریت واکاوی شهید «سیدکمال حسینی» با حضور جمعی از مسئولان و همرزمان این شهید در محل زندگی این شهید برگزار شد.

حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری امام جمعه آشتیان با بیان اینکه شهدا درس شهادت ایثار و از خودگذشتگی را از مکتب سالار شهیدان یاد گرفتند، گفت: ارزش شهادت، بالاترین ارزشهاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه می کند.

وی افزود: بالاترین درجه افتخار برای حضرت علی(ع) شهادت است و حضرت با عنوان «فوز عظیم» از شهادت یاد می کند و لحظه ای که ضربت شمشیر بر فرق حضرت خورد، فرمود؛ «به خدا رستگار شدم».

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: عشق و شوری که در بین مردم کشورمان نسبت به شهید محسن حججی به وجود آمده ناشی از خلوص و شهادت مظلومانه او است. وصیتش، شهادتش و اسارتش، مردانگی اش و همگی برای ما، درس و عبرت بود و انشاء الله همواره در مسیر این عزیزان و شهدای بزرگوارمان باشیم و از خون این عزیزان پاسداری کنیم.

نیشابوری گفت: هر کسی که حق را بشناسد، پای آن می ایستد و جانش را تقدیم حق می کند.

بصیرت؛ پیام اصلی قیام عاشورا

وی تصریح کرد: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی پیام اصلی قیام و حادثه عظیم عاشورا است و به همین دلیل ما باید این مهم را به عنوان الگوی خود قرار دهیم.

نیشابوری گفت: پرچمدار اصلی این بصیرت‌افزایی در بین مسلمانان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت بودند و تا زمانی که ما بصیرت داشته باشیم در عصر حاضر هم می توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

امام جمعه آشتیان گفت: شهادت، شهادت طلبی و گذشت یکی از درس های عاشورا است. گذشتی که امام حسین(ع) با همه وجود این واژه را تفسیر کردند و از جان خود و فرزندانش و برادری همچون عباس(ع) و از رفاه و مال گذشت و حتی زمین کربلا را خرید تا خونش، در زمین مباح ریخته شود.

وی افزود: فرهنگ ناب عاشورا باید در بین اقشار مختلف مردم، به خصوص جوانان و نوجوانان نهادینه شود، اگر فرزندان ما با عشق به اهل بیت(ع)  تربیت شوند نقشه‌های دشمنان نقش بر آب می شود.

نیشابوری با بیان بخشی از وصیت نامه شهید سید کمال حسینی خاطرنشان کرد: شهدا‌ در اخلاص، ایمان، علم بهترین و برگزیده‌ترین بودند و امروز وظیفه ما پیروی و عمل به وصیت‌نامه شهداست که باید در جامعه نهادینه شود.

نظرات بسته شده است.