شهید حججی جلوه ای از حوادث رخ داده در عاشورا است/ فاصله گرفتن از ارزش ها خیانتی آشکار در حق شهداست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد حسینی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان با اشاره به تشییع پیکر باشکوه شهید مدافع حرم، محسن حججی، این شهید بزرگوار را فخر شهدا دانست و گفت: قطعا رمز و رازی در این مسئله وجود دارد که توانست چنین تحول و هیجانی در مردم و کشور ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم ابراز کرد: داعش گمان نمی کرد انتشار تصویر اسارت شهید حججی اینگونه موثر باشد؛ آنها می خواستند رعب و وحشت ایجاد کنند، اما مردم ما در عین اینکه مظلومیت را در سیمای نورانی شهید حججی دیدند، صلابت، وقار و خداباوری را مشاهده کردند.

وی بیان کرد: اینکه شهید حججی جوانی 25 ساله و از نسل جدید انقلاب است، بیانگر این است که این حرکت تداوم دارد و در کنار سرداران و یادگاران دفاع مقدس، جوانان سلحشور و دلاوری داریم که جان برکف، از ارزش ها و آرمان های نظام دفاع می کنند.

شهید حججی جلوه ای از حوادث رخ داده در عاشورا است

حسینی تاکید کرد: پیکر این شهید بزرگوار قطعه قطعه شد اما توانست بین مردم وحدت ایجاد کند؛ اگرچه سرداد اما هرگز سرخم نکرد، دست هایش از پیکر جدا شد اما حاضر نشد دست به دست دشمن داده و زیربار ذلت و خواری رود.

این استاد دانشگاه مطرح کرد: بسیاری از مباحثی که در عاشورا شنیده بودیم،  جلوه ای از آنها را در شهید حججی دیدیم؛ مانند عباس (ع) دستانش قطع شد، مانند اسرا و حضرت زینب (س) به اسارت رفت، همانند امام حسین (ع) سر از پیکرش جدا شد و مانند علی اکبر (ع) در جوانی در مقابل دشمنان سینه سپر کرد.

کوتاهی مسئولین در انجام وظایف خیانت در حق شهیدان کشور است

وی اظهار داشت: امیدواریم راه عزت و سربلندی که ایشان انتخاب کرد، نصب العین جوانان ما باشد و بدانیم تنها از طریق پایداری و مقاومت است که می توان از انقلاب اسلامی و مظلومان عالم دفاع کرده و رسالت خطیر خود را انجام دهیم.

حسینی با تاکید بر اینکه قطعا مسئولین وامدار و مدیون خون شهدا هستند، تشریح کرد: اگر مسئولان کشور در انجام وظایف خود کوتاهی کرده و بخواهند با ساده انگاری و خوش باوری به سمت غرب دست دراز کنند، در حق چنین جوانان برومندی خیانت کرده اند.

برخی معتقد بودند بدبینی در عالم سیاست مفهومی ندارد/ باید در مقابله کسانی که تنها زبان زور می فهمند ، با روحیه شهادت ایستاد

وی تصریح کرد: ما باید از موضع اقتدار و عزت با نظام سلطه و سرمایه داری مقابله کنیم؛ امروز مسئولین و دولتمردان هم اذعان دارند که  نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و مذاکره با آنها بی فایده است در حالیکه رهبر معظم انقلاب از ابتدا این سخن را مطرح فرمودند اما برخی به گونه ای سخن می گفتند که انگار در عالم سیاست بدبینی مفهومی ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد در دولت دهم با اشاره به اینکه دشمنان کینه توز ما همواره درصدد مشکل آفرینی هستند، اذعان داشت: هنوز ماجرای داعش تمام نشده، غائله کردستان عراق را برپا می کنند که این نشان می دهد دشمنان دست از خصومت و رذالت برنداشته اند و این وظیفه ماست که باروحیه جهاد و شهادت به مقابله با آنها برخیزیم و کسانی را که تنها زبان زور را می فهمند، با قدرت سرجای خود بنشانیم.

حسینی خاطرنشان کرد: اگر مسئولین بعد ازاین همه شهید که تقدیم کرده ایم، کوتاهی کرده و از ارزش ها فاصله بگیرند یا جاده صاف کن پیاده شدن فرهنگ غرب در کشور باشند، خیانتی آشکار در حق  شهداست و فردای قیامت باید پاسخگوی خون آنها باشند.

 

نظرات بسته شده است.