شهید حججی مانند مولای خود امام حسین(ع) به شهادت رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در یادواره شهدای روستای مورآباد از توابع شهرستان آبیک،افزود: دست های آن شهید مانند دست حضرت ابوالفضل (ع) و سر ایشان مانند امام حسین (ع) قطع شد و سرانجام نیز مانند مولای خود مظلومانه به شهادت رسید.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهدا دغدغه حل مسائل و مشکلات مسلمانان و مظلومان را داشتند،اضافه کرد:
پیامبر گرامی اسلامی (ص) فرمودند اگر مسلمانی دغدغه حل مشکلات مسلمانان و مظلومان را نداشته باشد، مسلمان نیست و شهدا هم همین معنا را دنبال کرده و دست مظلومان مسلمان و غیرمسلمان را گرفتند.
امام جمعه قزوین دعوت به عدالت و مبارزه با ظلم را یکی دیگر از اهداف شهدا برشمرد و ادامه داد: در این رابطه خداوند می فرماید ما پیامبران را فرستادیم و کتاب نازل کردیم تا مردم برای عدالت و قسط به پا خیزند.
نماینده ولی ‌فقیه در استان قزوین مبارزه با ظلم را هدف همه شهدا دانست و گفت: سرور همه شهدا، یعنی امام حسین (ع) فرمودند مگر نمی‌بینید که به حق عمل نمی‌شود و مردم به باطل افتاده‌اند؟، من این زندگی را نمی‌توانم تحمل کنم و شهادت در راه خدا را می‌خواهم’و امروز مصداق برخی از این ظلم‌ها را در سوریه، یمن، میانمار و سایر کشورهای منطقه نیز به وضوح شاهدیم.
امام جمعه قزوین هدف دیگر شهدا را امر به معروف و نهی از منکر دانست و با اشاره به اینکه اباعبدالله ‌الحسین (ع) نیز برای انجام این هدف قیام کردند،اضافه کرد: هدف دیگر شهدا صدور دین بود و ما نیز باید پیرو این هدف آنها باشیم و اگر توان حرکت و پیروی از اهداف آنها را نداریم نباید حرف آنها را دگرگون معرفی کنیم.
به گفته امام جمعه قزوین، شهدا زمینه سازان ظهور به شمار رفته و بزرگترین اتفاق عالم نیز همان ظهور امام زمان (عج) است و انبیاء و ائمه اطهار (ع) نیز تحقق آن را زمینه سازی کرده و خداوند هم به آن وعده داده که آینده جهان، آینده برافراشته شدن پرچم حق و نابودی ظلم است.
در پایان این مراسم، نماینده ولی فقیه در استان از خانواده های شهیدان علی و عبدالله صالحی، تجلیل و قدردانی به عمل آورد.
روستای مورآباد از توابع آبیک و بخش بشاریات این شهرستان واقع شده است.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادی

نظرات بسته شده است.