شهید حججی نماد یک جوان پرورش یافته در مکتب عاشورایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرضا علی پناه، صبح پنجشنبه در مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم محسن حججی و رونمایی از کتابی که به این شهید بزرگوار تقدیم شد که با حضور امام جمعه بخش گلستان و دیگر مسئولین منطقه ای در فرهنگسرای قلم نسیم شهر برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: امروز در دنیایی که بحث بر سر مسابقه تسلیحاتی است و کشوری مثل آمریکا ناوهای چندین میلیون دلاری را می سازد ما سلاحی داریم که قویتر از این سلاح ها است و این سلاح ایمان است.

علی پناه افزود: شهیدی که ما دیروز با شکوه هرچه تمام تر تشییع کردیم سلاح ایمان را به خوبی می شناخت و به نوعی افتخاری است برای مسلمانان عالم شهیدی که مرگ در کنارش بود و لبخند زد وترس را به خود راه نداد و سلحشورانه برای اعتقادش ایستاد و شهید مدافع حرم شد.

وی با بیان اینکه کتابی که امروز از آن رونمایی می شود کتابی است که به این شهید گرانقدر تقدیم شده است گفت: زمانی که این کتاب منتشر می شد خبر شهادت این شهید رسید و امروز همکه از آن رونمایی می شود یک روز از تشییع این شهید والا مقام می گذرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان بیان داشت: واقعیت این است که دنیا باید بداند که ما دارای چیزی هستیم که با آن می توانیم با تمامی قدرت هایی که در مقابلمان می ایستند مقابله کنیم و آن مکتب عاشورا است مکتبی که شهید حججی و هزاران جوان دیگر در آن به رشد و بالندگی رسیدند ودر این مکتب در مقابل ظلم می ایستند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در شب قبل از عاشورا حجت را هم بر یاران خود و هم بر دشمن تمام کرده است، گفت: امام حسین(ع) مظهر و نماد مکتب تشیع است و در مقابل همه ظلم ها و بی عدالتی ها ایستاده است و باید بگوییم که امتداد همه شهدا و شهدای هشت سال دفاع مقدس ما و شهید بزرگوار و دلاور ما شهید حججی است.

علی پناه افزود: لازم است که همه نویسندگان بر روی شهادت شهید حججی تمرکز کنند و شهادت این بزرگمرد را تبیین کنند ورا  تعلام می کنیم از کلیه کسانی که در این راه قدم بردارند و هر اثر هنری که در این حوزه وجود داشته باشد را به چاپی رسانیم و حمایت می کنیم .

نظرات بسته شده است.