پرورش جوانان انقلابی و شهید حججی‌ها از دستاورد یادواره‌ها است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه خبری گرو، سردار الله نور نورالهی در مراسم یادواره 102 شهید سرافراز شهر فیروزان و بخش خزل نهاوند، شهدا را چشم‌وچراغ ایران اسلامی ذکر کرد و گفت: آنچه توانسته است ایران اسلامی را در برابر تهدیدها دشمن همچنان مستحکم و سربلند کند وجود روحیه شهادت‌طلبی و شهامت و ایثارگری است که در بین آحاد ملت به‌ویژه نسل جوان وجود دارد.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های ماندگاری این حماسه قرن بیستم، ایجاد پیوند ناگسستنی بین نسل جوان و بازماندگان دفاع مقدس است که حماسه‌های بی‌نظیری را خلق کرده است.

مشاور فرمانده کل سپاه رویش شهید حججی‌ها را از دستاوردهای یادواره‌ها عنوان کرد و افزود: اگر امروز دشمن با به وجود آوردن داعش نتوانست به اهداف شوم خود برسد به دلیل روحیه استکبارستیزی است که در وجود تک‌تک آحاد این ملت وجود دارد و باید این روحیه در بین جوانان مؤمن و انقلابی ترویج شود.

وی بخش خزل و شهر فیروزان نهاوند را دارای پیشینه مستحکم و بافرهنگ عنوان کرد و گفت: تقدیم ۱۰۲ شهید سرافراز و صدها جانباز و ایثارگر و آزاده نشان‌دهنده ارادتمندی مردم این منطقه به انقلاب اسلامی است.

نورالهی دفاع مقدس را طلایی‌ترین برهه تاریخ ایران خواند و اظهار داشت: باید دفاع مقدس را به‌خوبی برای جوانان تشریح کنیم و رشادت‌های بی‌نظیر جوانان غیور این مرزوبوم را برای جوانان تبیین کنیم.

وی افزود: دفاع مقدس حاصل ایمان، اعتقاد و آموزه‌های مذهبی و مکتبی بود که رزمندگان دفاع مقدس با شجاعت و لبیک گفتن به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور از ایران اسلامی جدا شود.

مشاور فرمانده کل سپاه شهدا را قله‌نشینانی توصیف کرد که خلعت شهادت به تن کرده‌اند و گفت: شهدا به‌مانند ستاره‌های درخشانی هستند که مسیر درست را به ما نشان می‌دهند تا دچار انحراف نشویم.

وی بیان داشت: ما سرنوشت جنگ را در میدان جنگ تعیین کردیم، نه در پشت تریبون؛ ما جان دادیم تا انقلاب جان داشته باشد، سر دادیم تا انقلابمان سر داشته باشد و خون دادیم تا خون در رگ‌های انقلاب جاری باشد.

وی بابیان اینکه دفاع مقدس یک آیینه بسیار گویا و شفافی از پایمردی، شجاعت و خرد ملت ایران است، گفت: همه این پیروزی‌ها محصول ایثار و فداکاری و شجاعت بود و از این به بعد نیز با همین عناصر خواهیم توانست نظام جمهوری اسلامی را با یاری خدا حفظ کنیم.

نظرات بسته شده است.