شهدای دفاع مقدس برای نگهبانی و پاسداری از انقلاب مبتنی بر اسلام قدم برداشتند /حرکت شهید حججی مبتنی بر اسلام ناب بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز، یادواره شهدای 126 شهید بخش ارجمند با حضور سردار علی نصیری فرمانده سپاه‌های حفاظت و حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام، یدالله سلیمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فیروزکوه، نورالله طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

سردار علی نصیری، فرمانده سپاه‌های حفاظت و حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: امسال هفته دفاع مقدس تقارن با دهه اول محرم دارد؛ چرا دفاع مقدس می گوئیم؟ در کشور ما سالگرد آغاز جنگ را جشن می گیریم و یک هفته گرامی می داریم؛ کشوری که وارد جنگ می شود باید در اوج مولفه های نظامی، آمادگی های اقتصادی و سیاسی باشد در حالی که کشور ما تازه از عرصه انقلاب خارج شده بود و آمادگی ورود به عرصه سخت جنگ را نداشت.

وی گفت: این که ما در آن شرایط که درگیری های داخلی داشتیم وارد جنگ خارجی شویم احتمال موفقیت کشور بعید بود؛ برای کشوری که زیرساخت های لازم برای جنگ را ندارد و تمام سازمان های نظامی آن نوپا هستند نمی تواند در جنگ موفق شود؛ اگر از معادلات ریاضی این جنگ را بررسی کنیم پیروز جنگ باید رژیم بعثی باشد و با این دید و استدلال وارد این جنگ شدند؛ چرا نتیجه ای که می خواستند حاصل نشد؛ انطباق خوب و مبارک دفاع مقدس و ماه محرم بود؛ آن چه در معادلات خود لحاظ نکردند این بود که این کشور متحول شد و کشور قبل از انقلاب نبود.

فرمانده سپاه‌های حفاظت و حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام ، دفاع مقدس را برگ زرینی از عاشورا و کربلا دانست و تصریح کرد: در مکتب عاشورا ما می بینیم برای احیای دین رسول خدا حرکت می شود؛ دین رسول خدا در حال انحراف بود و نیاز به این حرکت انقلابی داشت؛ رزمندگان ما در عرصه دفاع مقدس با این دید وارد شدند؛ برای نگهبانی و پاسداری از انقلاب خود که بر مبنای اسلام بود قدم برداشتند.

وی با تاکید بر این‌که مجروحین و جانبازان جنگ باز در عرصه دفاع حاضر می شدند، بیان داشت: این حرکت بدین معنا است که هزار بار کشته شویم و تا مرز شهادت برویم این مسیر را رها نخواهیم کرد؛ اسارت، کشته شدن، سیلی خوردن، تکه تکه شدن، سر بریده شدن اگر در راه احیای اسلام و انقلاب باشد زیبا است؛ در این مسیر کشته شدن زیبا است.

سردار نصیری با اشاره به این که شهدا منشا خیر هستند، خاطرنشان کرد: شهید حججی و این عزتی که کسب کرد از کجا به دست آمد؟ حرکت های تکفیری کجا چنین عزتی را دارند؟ بارها همانند حرکت شهید حججی در دفاع مقدس داشتیم، چرا این حرکت امروز چنین گل می کند؟ حرکتی است که بر مبنای اعتقادات و اسلام ناب است و منشا تحول می شود.

گفتنی است، در این مراسم از خانواده‌های شهدای بخش ارجمند تقدیر و تجلیل شد.

انتهای خبر/

نظرات بسته شده است.