شهید حججی نتیجه تفکر عاشورایی و انقلابی مردم ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی امشب در بین عزاداران حسینی در روستای ده‌زیار کرمان گفت: آنچه که امروز باعث عظمت انقلاب اسلامی ایران شده است فرهنگ عاشورا است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ انسان‌های بزرگی بودند اما در مقطعی از زمان به فراموشی رفتند گفت: نام امام حسین‌(ع) و نهضت عاشورا برای همیشه تاریخ ماندگار شد و امروز انقلاب اسلامی ایران با تاسی از مکتب عاشورا به پیروزی رسید و روز به‌روز مسیر پیشرفت خود را طی می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داغ حسین‌(ع) برای شیعیان هر روز زنده‌تر می‌شود و مردم در عزای حسین بن‌علی‌(ع) به‌گونه‌ای عزاداری می‌کنند که عزیزترین فرد زندگی خود را از دست داده‌اند افزود: شهدای ما نیز در دوران دفاع مقدس با تاسی از یاران سیدالشهداء‌(ع) به جبهه‌های جنگ رفتند و رمز ماندگاری آنها نیز همین عاشورایی بودنشان بود.

وی با اشاره به اینکه بعد از دفاع مقدس نیز همان تفکر در بین جوانان ایرانی موج می‌زند خاطر‌نشان کرد: بسیاری از جوانان ما امروز جنگ را ندیدند اما می‌بینیم که در برگزاری یادواره‌های شهدا چگونه همت می‌کنند و برای برگزاری این مراسم شهدایی زحمت می‌کشند.

پورابراهیمی با بیان اینکه دشمنان اسلام بیکار ننشسته‌اند و هر روز علیه نظام اسلامی توطئه می‌کنند گفت: دلیل اصلی دشمنی آمریکائی‌ها با ما تفکر شیعی مردم ایران است و آنها از این موضوع هراسانند.

این مسئول با اشاره به اینکه میلیاردها دلار در سوریه هزینه کردند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و شکست سختی از رزمندگان اسلام خوردند افزود: جوانان ایرانی در دفاع از حریم آل‌الله وارد شدند و به وظیفه ذاتی خود عمل کردند و شهید حججی نتیجه تفکر عاشورایی و انقلابی مردم ایران است.

نماینده مردم شهرهایکرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب  شهید حججی حجت خدا بر روی زمین بود تصریح کرد: تکفیری‌ها و داعشی‌ها در جریان سوریه و عراق با حمایت آمریکا و اسرائیل با ادبیات یزیدیان به جنگ آمدند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با اقتدار نظامی که دارد امروز معادلات نظامی منطقه را به هم ریخته است گفت: تنها یکی از رزمندگان ایران امروز افتخار اسلام در این منطقه شده و آمریکا از بردن نام او هراسان است.

پورابراهیمی با بیان اینکه ادبیات ترامپ ادبیاتی شبیه دیوانگان بود و خود آمریکائی‌ها این ادبیات را محکوم کردند افزود: مردم ایران با تفکر عاشورایی خود هیچ هراسی از تهدیدهای ترامپ ندارند و در این نوع تحرکات، شعار شیعه "هیهات من‌الذله" را مسیر حرکت خود می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه محبت امام حسین‌(ع) یک نعمت الهی است که خداوند به ما ایرانیان داده است اظهار داشت: وجود رهبری انقلاب به‌عنوان ولی‌فقیه از دیگر نعمات الهی است که خداوند به ما ایرانیان داده است و از این بابت باید شکرگزار خداوند باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهرت روستای ده‌زیار از برگزاری مراسم آئینی تعزیه‌خوانی گفت: برگزاری مراسم معنوی و آئینی مذهبی تعزیه در روستای ده‌زیار این روستا را به یک جایگاه ممتاز در استان کرمان تبدیل کرده و در برگزاری سوگواره‌های استانی تعزیه در این روستا توفیقات خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه برگزاری این مراسم نشان از عشق و محبت مردم این منطقه به حضرت اباعبدالله‌الحسین‌(ع) است افزود: تعزیه ده‌زیاربه‌عنوان یک نماد فرهنگ عاشورایی شهرت یافته است.

نظرات بسته شده است.