مکتب عاشورا پرورش دهنده شهید حججی‌ها است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان شب گذشته در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، با اشاره به موضوع ابعاد شخصیتی حضرت عباس(ع) اظهار کرد: حضرت عباس(ع) یک شخصیت تأثیرگذار چه در حادثه عاشورا و چه بعد از آن در فرهنگ شیعه است.
وی با اشاره به ویژگی‌های حضرت عباس(ع) افزود: اطاعت حضرت عباس(ع) از امام زمان خود، امام حسین(ع) و طرز برخورد ایشان با دنیا دو ویژگی بارز حضرت باب الحوائج(ع) است.
حجت‌الاسلام علیزاده با تأکید بر آموزنده بودن حادثه عاشورا برای همه انسان‌ها گفت: حادثه عاشورا دانشگاه پر درسی است که هرکس می‌تواند دانشجوی این دانشگاه باشد و رفتار حضرت عباس(ع) برای همه انسان‌ها در برخورد با امان نامه شمر به‌ عنوان مظهر دنیا و پشت کردن به آن، آموزنده است.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با اشاره به میزان تأثیرپذیری حضرت عباس(ع) از امام زمان خود گفت: آن بزرگوار چنان یقین و اعتقاد کامل به امر امامت پدر و برادران بزرگوارش داشته که ذوب در ولایت آنان بودند و این مسئله را در قیام حضرت سیدالشهداء(ع) و ایثار، جانبازی و اطاعت کامل حضرت عباس(ع) به شکل تکامل یافته‌اش می‌بینیم که نشان از معرفت و شناخت کامل آن حضرت به امام زمانش دارد.
وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص)، امام حسین(ع) را مصباح هدایت و کشتی نجات معرفی می‌کنند، یعنی اگر ما و همه بشریت به دنبال راه درست هستیم، باید سراغ اباعبدالله(ع) را بگیریم.
حجت‌الاسلام علیزاده گفت: در قیام عاشورا این درس را به ما می‌آموزند که حتی اگر تعداد شما اندک بود، باز باید برای برپایی حق تلاش کنید باید در مقابل سختی‌ها مقاومت کرد و برای رسوا کردن باطل، مجاهدت داشته باشیم حتی اگر در این راه ایمان داشته باشیم که جان خود را هم خواهیم گذاشت.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با اشاره به اینکه مکتب عاشورا پرورش دهنده شهید حججی‌ها است، بیان کرد: فرهنگ عاشورایی از نسل جوان، سرباز امام زمان(عج) می‌سازد، سرباز ولایت فقیه می‌سازد ولایتی که نائب برحق آقا امام زمان(عج) می‌باشد این سربازان همان شهید حججی‌ها هستند که همانند سرباز اباعبدالله(ع) سرشان را برای اسلام، اهل بیت(ع) و ولایت نثار نمودند و اینها همه ثمره مکتب عاشورا است.

نظرات بسته شده است.