ارائه خدمات رایگان به بیش از 6000 نفر در بیمارستان صحرایی شهید حججی قرآب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهندس اسماعیل امیدی اردلی سرپرست شبکه بهداشت و درمان و مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار هفت چشمه با اشاره به برپایی 3 روزه بیمارستان صحرایی در روستای قراب بخش دیناران گفت : این بیمارستان صحرایی امسال همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با یاد و خاطره شهید والا مقام محسن حججی و شهدای مدافع حرم  در روستای قرآب از توابع بخش دیناران شهرستان اردل برپا شد .
 

مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردل گفت : این بیمارستان صحرایی 6855 خدمت رایگان در  چهار حوزه ی بهداشتی ، درمانی، آموزشی و فرهنگی  به روستائیان و عشایر منطقه دیناران ارائه نموده است .
 

امیدی افزود : در حوزه بهداشت  شامل 5 قسمت غربالگری وبیماریابی ، آموزش بهداشت ، سلامت روان ،  ترویج زایمان طبیعی و  آزمایشگاه  970 خدمت و در حوزه درمان  در  7 درمانگاه تخصصی فعال به مردم ارائه خدمت شده است  که تعداد مراجعین به درمانگاهها به تفکیک شامل  68 نفر جراحی  ، 235 نفر اطفال  ، 217 نفرزنان  ،  117 نفر عفونی  ، 288 نفر داخلی  ، 796 نفر دندانپزشکی  و 782 نفر پزشک عمومی بوده است .
 

رئیس بیمارستان صحرایی قراب افزود : تعداد 1642 نفراز مراجعین از خدمات دارویی  بیمارستان صحرایی و 174 نفر نیز از خدمات تزریقات و پانسمان این بیمارستان  بهره مند شدند .
 
امیدی افزود : در طول برپایی این بیمارستان تعداد 835 نفر از خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه شده  در این بیمارستان صحرایی بهره مند شدند .
 
مهندس اسماعیل امیدی اردلی با اشاره به رضایتمندی مردم منطقه از برپایی این بیمارستان گفت : برای ما باعث افتخار و خرسندی ست وقتیکه خوشحالی و رضایتمندی را در چشمان عشایر ساده نشین و بی ریایی می بینیم که  مراجعه به شهر و بیمارستانهای دولتی یا خصوصی برایشان مهیا نیست اما اینک  خدماتی تخصصی را در نزدیکی زیستگاهها و محل سکونت خود حس می کند و این اظهار رضایت مردم بالاترین دارایی وارزش برای مجموعه پرسنل بهداشت و درمان شهرستان اردل می باشد .
 
اسماعیل امیدی اردلی اظهار داشت :  بسیج جامعه پزشکی شهرستان اردل تلاش می کند  با برپایی بیمارستانهای صحرایی ، کلینیک های تخصصی و اعزام گروههای جهادی  رسالت خود را در خصوص محرومیت زدایی  و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه پزشکی و پیرا پزشکی به خوبی ایفا نماید . 
  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردل  در پایان از تلاش شبانه روزی و مخلصانه پرسنل شبکه بهداشت و درمان  و بیمارستانهای اردل و ناغان ، حمایت و پشتیبانی  سازمان بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان و همکاری فرمانداری ، بخشداری مرکزی ، سپاه ناحیه ، آموزش و پرورش ، هلال احمر ، نیروی انتظامی ، امور عشایر و سایر ادارات عضو مدیریت بحران شهرستان اردل در جهت برپایی این بیمارستان صحرایی  قدردانی نموده است .
 

نظرات بسته شده است.